Aktuality > 2011

Státní smutek - zemřel Václav Havel

TISKOVÁ ZPRÁVA
město Český Krumlov
Datum: 20. 12. 2011

Václav Havel při návštěvě Českého Krumlova, 25. ledna 2002 V souvislosti s úmrtím Václava Havla vyhlásila vláda České republiky třídenní státní smutek. Ve dnech smutku od středy do pátku 23. 12. 2011 budou na státních a veřejných budovách viset vlajky na půl žerdi, zavřena budou kasina a sázkové kanceláře. Zároveň budou zrušeny některé plánované kulturní akce.

Vzhledem k státnímu smutku bylo rozhodnuto neuskutečnit akci Živý betlém, která byla naplánována na pátek 23. prosince. "Zároveň však zveme spoluobčany k tiché vzpomínce na Václava Havla, která se uskuteční ve stejný den od 16.30 hodin u kašny na náměstí Svornosti," sdělila organizátorka akce Vladimíra Konvalinková.

Podobný postup zvolilo i Egon Schiele Art Centrum, kde bylo na čtvrteční večer naplánováno slavnostní otevření výstavy prací vytvořených v rámci mezinárodního sympozia v českokrumlovských ateliérech. "Nové výstavy budou zpřístupněny do 19.00 hodin, ovšem beze všech oficialit a následného vánočního večírku. V tichosti bychom chtěli vzpomenout na Václava Havla vystavením fotografií z jeho návštěv Egon Schiele Art Centra," doplnila ředitelka Hana Jirmusová Lazarowitz.

Do čtvrtečního poledne mohou občané uctít památku Václava Havla formou smuteční kondolence. Kondolenční knihy jsou umístěny v Infocentru na náměstí Svornosti a v budově Městského úřadu Český Krumlov v Kaplické ulici.

"Václav Havel dovedl nejen náš stát, ale přímo i naše město zpět do společenství demokratických a celosvětově významných aktérů. Zápis Českého Krumlova na Seznam světového dědictví UNESCO byl pro něj, stejně jako pro nás, velkým dnem. Dokonce tehdy pozval zástupce města k sobě na Pražský hrad. Ve své funkci pak navštívil Český Krumlov celkem pětkrát a vždy to pro naše město byla výjimečná událost," uvedli starosta Dalibor Carda a místostarostka Jitka Zikmundová. Vedení města Český Krumlov zároveň vyjádřilo pozůstalým hlubokou soustrast.

Neváhejte mne kontaktovat v případě zájmu o dodatečné informace. Průběžně aktualizované informace o městě Český Krumlov či o aktivitách Městského úřadu Český Krumlov sledujte na webových stránkách www.ckrumlov.cz/obcan

Mgr. Filip Putschögl
kancelář starosty

město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
Český Krumlov
E-mail filip.putschogl@mu.ckrumlov.cz
Tel: +420 380 766 314
GSM +724 748 405