Aktuality > 2012

Selské slavnosti Holašovice 2012

Perla selského baroka, Holašovice, ožije ve dnech 20. - 22. července Selskými slavnostmi. Na návštěvníky čeká staročeský jarmark lidových řemesel s pestrým kulturním programem.

Centrem dění se na tři dny stane historická náves obce, proslavená jedinečnými památkami lidové architektury. Právě sem se totiž sjede přes 240 lidových umělců a řemeslných tvůrců z Čech, Moravy a Slovenska. Bohatý program nabídne ukázky lidové tvořivosti, tamboru, tance, jihočeských heligonek, kejklířské a šermířské umění, jarmareční zpěv i folklórní, country a dechovou hudbu.

Pro děti i dospělé je připravena spousta zábavy: projížďky na koních, dřevěný ručně poháněný kolotoč, tvůrčí řemeslné dílny, chytání jihočeského kapra z kádě do ruky, pojídání pečených buchet a koláčů a mnohé jarmareční atrakce. Na letošních slavnostech dojde také k udělení značky Regionální potravina Jihočeského kraje 2012.

V kulturním programu se můžete těšit na vystoupení několika lidových folklorních souborů, hudební skupinu Nezmaři, country kapelu New Rangers nebo řadu dechových hudeb. Významným hostem letošního ročníku bude profesionální folklorní soubor VUS Ondráš z Brna. V programu slavností budou připomenuta hned dvě významná výročí - 20 let od zápisu první české památky na seznam UNESCO a zároveň 40 let od založení této světové organizace.

Přijeďte do jižních Čech připomenout si staročeské tradice. Selské slavnosti v Holašovicích se právem řadí mezi nejkrásnější a nejpestřejší folklorní festivaly v České republice.

 Selské slavnosti Holašovice Selské slavnosti Holašovice Selské slavnosti Holašovice

Selské slavnosti Holašovice Selské slavnosti Holašovice Selské slavnosti Holašovice