Aktuality > 2013

Slavnosti pětilisté růže 2013

Ve dnech 21. - 23. 6. se Český Krumlov opět oblékne do starodávných šatů a připomene slávu rodu pětilisté růže. S udatnými rytíři, potulnými kejklíři, zpěváky i komedianty se za doprovodu dobové hudby přenesete zpět do středověku.

Slavnosti pětilisté růže Velkolepý renesanční festival Slavnosti pětilisté růže nabídne již po sedm a dvacáté bohatý historický program a zábavu pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci mohou opět přihlížet oblíbeným historickým průvodům, sledovat rytířský turnaj, živé šachy a koncerty. Nebude chybět dobový trh, jehož jedinečnou atmosféru dokreslí taneční, hudební či divadelní vystoupení.

Na náměstí Svornosti v pátek opět otevře hospoda „U Petrova Voka", kde nachystá rychtář se svou kompanií zajímavý program. Tmavé uličky a zákoutí města rozsvítí v pátek večer působivý ohňový průvod.

V sobotu 22. června pokračuje program slavností již od 10.00 na náměstí Svornosti, I. zámeckém nádvoří, v Pivovarské zahradě, Široké a Hradební ulici a dalších koutech města. Přibližně sedm stovek šlechticů, měšťanů, hudebníků, kejklířů, rytířů na koních, řemeslníků a dalších postav z dějin Českého Krumlova v čele s Rožmberky projde městem v historickém kostýmovaném průvodu v 15.00 hodin. Trasa průvodu bude zakončena v zahradách pivovaru, kde se následně rozpoutá gotický turnaj. Souboj rytířů na koních tak připomene legendu „dělení růží" a nabídne k obdivu šermířské dovednosti. Program bude dále pokračovat např. novou inscenací originální šachové partie se živými figurkami na šachovnici o velikosti 12 x 12 metrů, komponovaným vystoupením Oheň a hudba a vyvrcholí o půlnoci slavnostním ohňostrojem, který rozzáří noční oblohu.

Slavnosti pětilisté růže Nově slavnosti obohatí např. Cirkus LeGrando nebo Svatební veselí na dvoře rožmberském, umělecká společnost „Komedianti" se opět usídlí v Hradební ulici a do ulic a hospůdek se po loňském úspěchu vrátí noc hudby.

Umění tkalců, řezbářů, keramiků, cukrářů a dalších řemeslníků můžete obdivovat po celou dobu slavností na historickém trhu na I. zámeckém nádvoří. Originální šperky, malovaný hrnek či dřevěná píšťalka vám krumlovské slavnosti vždy připomenou.

 

Výjimečnou a důstojnou tečkou za letošním ročníkem slavností bude mimořádné benefiční představení muzikálu Divotvorný hrnec, které se odehraje v neděli 23. 6. v 16.00 hodin před Otáčivým hledištěm a jehož výtěžek podpoří oblasti postižené povodněmi. V neděli večer ještě budete moci navštívit dobově osvětlený Fotoateliér Seidel za letního úplňku s výkladem kostýmovaných průvodců a projekcí nejvzácnějších fotografií.

27. slavnostní Český Krumlov se těší na Vaši návštěvu.

Více na www.ckrumlov.cz/slavnosti2013 a www.slavnostipetilisteruze.eu