Aktuality > 2014

SK BADMINTON ČESKÝ KRUMLOV
VSTUPUJE DO EXTRALIGY SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV

Začátek nové extraligové sezóny se kvapem blíží. Družstvo dospělých SKB Český Krumlov letos po několika letech opět vstoupí do bojů v české nejvyšší týmové soutěži.


Své místo mezi osmi nejlepšími celky v kategorii dospělých si SK Badminton tvrdě ale zaslouženě vybojoval v minulé sezóně, kdy suverénně vyhrál západní skupinu 1. celostátní ligy. Výborné výsledky v celém ročníku pak završil dalším vítězstvím, když v baráži o postup do nejvyšší soutěže nedal šanci ani jednomu ze tří soupeřících celků (Sokol Dobruška, Montas Hradec Králové, Slavia TU Liberec) a splnil tak svůj cíl a postoupil do Extraligy pro sezónu 2014/2015, která právě začíná.

SK Badminton Český Krumlov


Klub se pro nadcházející ročník postaral o mírné posílení družstva. Hráčské jádro, které tvořili především Pavel Florián, Jaromír Janáček a Lucie Černá, letos doplní hned několik badmintonistů. V první řadě jsou to do Českého Krumlova se navrátivší přední hráčka domácí badmintonové scény a specialistka na páry Hana Milisová a reprezentantka ČR a aktuálně druhá nejvýše postavená Češka na světovém žebříčku BWF Zuzana Pavelková, která přišla na hostování z Přerova. Děvčatům pak budou krýt záda zkušená Štěpánka Vazačová a nadějná juniorka Sabina Milová. Českokrumlovští věří, že tato čtveřice hráček dokáže přinejmenším plnohodnotně zaplnit mezeru po Lucii Černé, která se zotavuje po operaci ramene a není jisté, zda se ještě v této sezóně vůbec dokáže dostat do optimální formy.


Po boku Janáčka s Floriánem se tak jako v baráži bude v týmových utkáních objevovat Maximilian Koreny, Kanaďan s českým pasem, který zcela jistě pomůže družstvu nejen svými výkony, ale i svou bojovností a schopností podpořit týmového ducha. Další posilou je pak Mateusz Świerczyński, juniorský reprezentant Polska, který na jih Čech přichází sbírat zkušenosti, a věřme, že i body. Tomuto kvartetu pak samozřejmě bude krýt záda Jakub Sluka, který se v případě, že nedostane v extralize takový prostor, stane oporou krajského družstva, kde bude předávat zkušenosti mladším spoluhráčům.


Trenér týmu Radek Votava ke složení týmu dodává:
„Věřím, že družstvo se nám podařilo doplnit vhodnými typy hráčů tak, abychom měli šanci bojovat v extralize jako rovnocenní soupeři. Nicméně od samého začátku je potřeba přistupovat k soupeřům se vší skromností a doufat, že při zodpovědné přípravě hráči dokáží zůstat stoprocentně fit. Jsem přesvědčen, že pokud budou všichni zdraví a budou moci předvést na kurtu to, co doopravdy umí, pak máme šanci porazit v podstatě kohokoliv a třeba bojovat v závěrečném finálovém turnaji o medaile.
První utkání sehrajeme v sobotu 11. října od 13:00 hodin a přivítáme na domácí půdě obhájce titulu Mistra ČR, družstvo TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice. V neděli nás pak čeká utkání v Praze proti týmu Astry Zahradní Město.

Přijďte se v sobotu podívat a podpořit nás do Sportovní haly na Chvalšinské 111. K vidění bude mimořádně kvalitní badminton."