Aktuality > 2013

Poklady Fotoateliéru Seidel

V neděli 23. června, kdy nastane úplněk, bude mimořádně otevřené i Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. Návštěvníkům se tím naskytne vzácná příležitost prohlédnout si tuto památku s výkladem kostýmovaných průvodců a v dobovém osvětlení, které jí dodá jedinečnou atmosféru.

Ve večerní náladě ještě více vynikne silný příběh domu, jehož ozdobou je autenticky dochovaný fotoateliér. Památka je jen minimálně osvětlena a má své mihotavé kouzlo. Průvodci nespěchají a návštěvníci jsou pozornější a otevřenější. Mají tedy větší příležitost vcítit se do osudů lidí, kteří zde žili, pracovali nebo se tu nechávali vyfotografovat.

K muzeu patří i krásné zahrady, které budou při pěkném počasí centrem dění. Organizátoři na úplněk připraví přímo v zahradách muzea noční projekci nejvzácnějších fotografií ze Seidelovy sbírky. Projekce zavede diváky nejen do Krumlova před staletím, ale také na Šumavu a další místa, z nichž mnohá dnes už zcela změnila svou tvář.

Jednotlivé prohlídky začnou v neděli 23. června ve 20:30, 21:00, 21:30 a 22:00 a vždy potrvají necelou hodinu. Muzeum je nabízí jak v českém, tak v německém a anglickém jazyce. Vzhledem k omezené kapacitě je vhodné se předem objednat na internetových stránkách www.seidel.cz, emailu info@seidel.cz nebo na telefonu 380 712 354.

Za vstupenku na prohlídku muzea spojenou s promítáním zaplatí dospělí 150 Kč, studenti 105 Kč a děti od 6 do 15 let 75 Kč. Kdo si bude chtít vychutnat jenom noc v zahradě s projekcí Seidelových fotografií, bude ho vstup stát 50 Kč.

Přijměte pozvání a prožijte krásný letní večer s nádechem nostalgie.

Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku

Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku