Aktuality > 2011

Na výlet do Českého Krumlova "Párovkou"

V sobotu 19. listopadu tomu bude přesně 120 let, kdy byla poprvé otevřena železniční trať České Budějovice - Kájov. Že musí být takové výročí náležitě oslaveno, ví i České dráhy, a proto ve spolupráci s Destinačním managementem Český Krumlov připravily  k této příležitosti jízdu zvláštním vlakem doplněnou o zajímavý program.     

Parovka Parní vlak Josef Seidel vyrazí v sobotu 19. listopadu v 7:23 hodin ráno z Českých Budějovic a pojede přes Boršov nad Vltavou, Křemži, Holubov nebo Zlatou Korunu do Českého Krumlova. Odtud bude „Párovka" po cca dvouhodinové přestávce pokračovat podzimní Šumavou až do stanice Nová Pec a pak zpět do Českých Budějovic. Zimy, hladu ani nudy se bát nemusíte - ve vytápěném vlaku budou zařazeny bufetové vozy, cestu Vám zpříjemní dixielandová kapela a kochat se můžete krásnými výhledy do kraje. 

Po příjezdu do železniční stanice Český Krumlov přivítají vlak představitelé města. Stánky s občerstvení nabídnou různé dobroty, ale pokud se raději najíte někde v teple, jsou pro Vás po celý den připravena speciální menu ve čtyřech krumlovských restauracích (Hospoda Na louži, Restaurace Láb, Restaurace Švamberský dům, Restaurace Eggenberg). Všichni účastníci mohou zdarma využít autobusový transfer z nádraží do Linecké ulice a v odpoledních hodinách zpět.

Program ve městě zpestří divadelní prohlídky v Museu Fotoateliér Seidel nazvané „Foto pro věčnost". Zpět v čase na počátek 20. století se vrátíte za doprovodu Josefa a Elizabeth Seidelových a služebné Gerty. Nahlédnete tak do domácnosti i podniku manželů, dozvíte se mnohé o historii fotografického řemesla či se necháte na památku zvěčnit. Další alternativou, jak si zpříjemnit sobotní odpoledne, je zakoupení Český Krumlov Card - kombinované vstupenky do třech muzeí, galerie nebo také na zámeckou věž. Karta je k zakoupení v Infocentru na náměstí a v jednotlivých expozicích a třeba rodinám ušetří více než 600,- korun.    

Zakoupit si můžete samostatné jízdenky na vlak nebo cenově zvýhodněný balíček - jízdenka + vstupenka na divadelní prohlídky. Udělejte si netradiční výlet a zažijte neopakovatelný zážitek.    

Více informací na http://www.cd.cz/jihocesky-kraj/nostalgicke-vlaky/-11794/

Předprodej jízdenek bude zahájen 17.10. v ČD centru České Budějovice a v pokladně železniční stanice Český Krumlov. Pro jízdu parním vlakem Josef Seidel v úseku České Budějovice - Český Krumlov je nutná bezplatná rezervace, kterou si můžete zajistit při zakoupení jízdenky v předprodeji, nebo na tel 972 544 691, či na e-mailu: jiznicechy@cd.cz.