Aktuality > 2012

Ozvěny Ekofilmu

Ty nejlepší filmy z patnáctiletého působení mezinárodního festivalu na jihu Čech pro Vás nachystalo občanské sdružení EKOFILM. „Ozvěny Ekofilmu" přiblíží zajímavé tvůrce a jejich snímky z celého světa, které festival v průběhu let ocenil.

Bohatý program pro školy a veřejnost se uskuteční od 10. do 12. října v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Třeboni. Nabídne nejlepší filmy posledních 15 let, besedy s tvůrci a projekce.

Ekofilm kinokavárna Kotva V Městském divadle v Českém Krumlově je na středu 10. a čtvrtek 11. října od 8.00 do 12.00 hodin připraven bohatý program pro základní a střední školy. Těšit se můžete na spoustu zajímavých vítězných snímků z minulých let - př. Ošklivá kráska muréna, Maj kompjutr, Konzumační, Hormonální akvárium, Plastic People, Arsy-Versy, Silva Gabreta - Jak se rodí šumavský horský les a další.

Pátek 12. října bude patřit veřejnosti. V rámci promítání od 14.30 do 19.00 hodin bude možné zhlédnout pořady oceněné Velkou cenou Ekofilmu 1997 - 2011: V kruhu znovuzrození, Architekt odpadu nebo Zeměloď pluje. Po promítání třetího snímku proběhne beseda s Viliamem Poltikovicem a program dále pokračuje Kronikou Oldřicha S. Následuje další beseda - tentokrát o tvorbě a úspěchu animovaného filmu.

Program bude završen ve 20.00 hodin v divadelní kavárně Antré symbolickým rozloučením s Ekofilmem. Setkají se zde členové štábu, spolupracovníci a přátelé Ekofilmu. Na závěr večera zahraje legendární hanspaulská kapela Wooden Shoes.

Více informací

Program pro školy

Podrobný program Ozvěny Ekofilmu