Aktuality > 2013

Sezóna 2013 na Otáčivém hledišti

Jako každý rok i letos je jihočeské léto na Otáčivém hledišti plné neopakovatelných zážitků. Novou sezonu zpestří hned čtyři premiéry - komedie Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, pohádka Pták Ohnivák a lišák Zorro, muzikál Divotvorný hrnec a balet Carmen.

Celkem osm titulů v několika reprízách můžete shlédnout od 6. června do 7. září. Sezónu na Otáčivém hledišti zahájí 6. června premiérový titul Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu. Příběh Ferdinanda Raimunda o tajemném Alpském králi a zázračném napravení jednoho nelidy je romantickou pohádkou plnou záměn, zázraků, hudby a divadelní poesie.

Další premiérový titul, známý muzikál Divotvorný hrnec, který díky dvojici Voskovec a Werich zlidověl i u nás, uvede Otáčivé hlediště od 23. června do 15. července.

Premiérový titul si stejně jako soubor činohry a opery připravil také soubor baletní, a to v podobě klasického a již světoznámého díla Carmen o lásce, žárlivosti i pomstě. Na baletní Carmen v choreografii Attily Egerháziho se můžete těšit od 17. do 21. července.

Nejmenší návštěvníky jistě pobaví čtvrtá z premiér, kterou se stane akční představení pro celou rodinu Pták Ohnivák a lišák Zorro. Kdo krade z královské zahrady zlatá jablka? A kdo chytí zloděje? To se diváci dozvědí v několika termínech představení od 15. června až do 25. srpna.

Mimo výše uvedené premiérové tituly se na program točny vrací další diváky velice oblíbená představení. V podání operního souboru Jihočeského divadla budete mít možnost opět vidět romantickou operu Rigoletto (od 26. do 31. července), baletní soubor si zase připravil nejkrásnější milostný příběh Romeo a Julie (od 2. do 4. srpna). Pro milovníky vtipu a humoru uvede činoherní soubor divácky oblíbenou komedii Ženy Jindřicha VIII. (od 6. do 17. srpna) a sezónu 2013 před Otáčivým hledištěm zakončí loňský premiérový hit Dekameron (od 21. srpna do 7. září 2013).

Vzhledem k velkému zájmu o některé tituly doporučujeme včasnou koupi vstupenek. Rezervace vstupenek na www.ckrumlov.cz/otacivehlediste, vstupenky@ckrumlov.cz nebo tel. +420 380 704 621.

Podrobný program Otáčivého hlediště 2013.

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu Pták Ohnivák a lišák Zorro Divotvorný hrnec Carmen

Rigoletto Romeo a Julie Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) Dekameron