Aktuality > 2012

Sezóna 2012 na Otáčivém hledišti

Jako každý rok i letos je jihočeské léto na Otáčivém hledišti plné velkých jmen - ať už jde o interprety, nebo autory inscenovaných děl. Novou sezonu zpestří hned tři premiéry - komedie Dekameron, balet Romeo a Julie a opera Rigoletto.

Celkem devět titulů v několika reprízách můžete shlédnout od 7. června do 8. září. Pokud patříte ke stálým návštěvníkům, určitě vás potěší tři letošní premiéry. První z nich, slavné dílo italského renesančního básníka Giovanniho Boccaccia Dekameron v úpravě sehraného autorského tandemu Martin Glaser - Olga Šubrtová, zahájí divadelní léto na točně. Za zhlédnutí stojí i další premiéra - balet na motivy dramatu dalšího renesančního velikána, tentokrát Angličana, Williama Shakespeara Romeo a Julie. Choreografie a režie příběhu o lásce mladých veronských milenců se ujal šéf baletního souboru Attila Egerházi a jako doprovod si vybral působivou hudbu Sergeje Prokofjeva. Na začátek srpna chystá novinku také soubor opery. Bude jí jedna z nejslavnějších oper Giuseppe Verdiho Rigoletto, příběh o otcovské lásce, milostné vášni a nelítostné kletbě v režii Jany Kališové.

Pro ty, kteří se na otáčivé hlediště loni nedostali, uvede Jihočeské divadlo i několik repríz. Zopakuje loňskou novinku Shakespearovy komedie Jak se Vám líbí, Goldoniho Sluhu dvou pánů, pohádku pro celou rodinu Kocour v botách nebo dobrodružný příběh Robina Hooda. Po roce se před Otáčivé hlediště v Českém Krumlově vrátí i slavný argentinský tenorista José Cura v hlavní roli Cania v opeře Komedianti.

Vzhledem k velkému zájmu o některé tituly doporučujeme včasnou koupi vstupenek.

Rezervace vstupenek na www.ckrumlov.cz/otacivehlediste, vstupenky@ckrumlov.cz nebo tel. +420 380 704 623.

Podrobný program Otáčivého hlediště Český Krumlov 2012.

 Dekameron Komedianti Kocour v botách Romeo a Julie

Jak se Vám líbí Sluha dvou pánů Rigoletto Robin Hood