Aktuality > 2013

Odemykání Vltavy 13. 4. 2013

Letošní vodácká sezóna je za dveřmi, a proto bychom Vás rádi pozvali na jedinečnou akci, která tuto sezónu zahájí - Odemykání Vltavy. Vše se uskuteční v sobotu 13. dubna. Odemykat se bude na dvou místech - ve Vyšším Brodě a v Českém Krumlově.

Zájemci o plavbu z Vyššího Brodu do Rožmberku mají sraz v kempu Pod Hrází, kde si v čase od 9.30 do 10.30 hodin můžou od Ingetour zdarma po předchozí rezervaci zapůjčit lodě včetně vybavení. Vodácký ceremoniál - slavnostní odemknutí řeky vypukne v 10.30 hod. za přítomnosti starosty města Vyšší Brod a poté řece Vltavě i všem vodákům požehná představený vyšebrodského kláštera. V 11.00 hodin začíná splouvání a končí se v odpoledních hodinách v kempu v Rožmberku nebo Nahořanech.

Plout však můžete i nenáročnou trasu z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Ve středisku Eggenberg (areál u pivovaru) v Českém Krumlově si můžete od 9.00 do 9.45 hodin po předchozí rezervaci zdarma zapůjčit lodě či rafty. Zde můžete zaparkovat i svoje auto. Sraz účastníků je v 10.00 hodin v kempu Krumlov (U Trojice). V 11.00 hodin proběhne slavnostní odemčení řeky, přípitek a start. Po cestě je plánována příjemná zastávka v občerstvení U Milana, kde je možnost si na ohni opéci něco z vlastních zásob (třeba 1. jarní špekáček) nebo si koupit klobásku a doplnit tekutiny.

Odemykání Vltavy Po celý den bude na obou místech o zábavu postaráno - těšit se můžete na veselou hudbu, pečení selete, buřtů a doprovodný program. Přivítá Vás i vltavský hastrman s paní hastrmanovou. Do Vyššího Brodu můžete vyrazit už v pátek 12. 4. a užít si vodácký večer. K poslechu a dobré náladě zahraje od 19.00 hod. v kempu pod Hrází kapela Hastroš. Od 20.00 hod. bude připraveno promítání vodáckého filmu „Prvosjezd Brahmaputry" (Indie). Film promítne a okomentuje účastník expedice Zdeněk Švehla.

Ve Zlaté Koruně pak bude v sobotu otevřena restaurace a občerstvení v kempu a budou připraveny vepřové hody.

Nezapomeňte si tedy včas zarezervovat kánoe a rafty.

Rezervace lodí (a případně i ubytování) pro trasu Vyšší Brod - Rožmberk - Nahořany:

Rezervace lodí (a případně i ubytování) pro trasu Český Krumlov - Zlatá Koruna:

Více na www.ivltava.cz a www.ingetour.cz  

Všichni příznivci vodáckého sportu jsou vítaní. S sebou teplé oblečení, buřty na oheň a dobrou náladu! Řece ahoj!

Odemykání Vltavy Odemykání Vltavy Odemykání Vltavy