Aktuality > 2015

OK Koncert 2015 v Českém Krumlově už tuto sobotu!

OK KONCERT - to je název akce, která je zajímavá nejen svojí sestavou samých notoricky známých umělců, unikátním místem konání v pivovarských zahradách Eggenberg, ale také tím, že chce pomáhat potřebným. Překrásné zahrady s panoramatem Českého Krumlova hledají jen stěží srovnání. Když tohle místo spojíme s příjemnou muzikou, může vzniknout jen velmi příjemné odpoledne a večer s pocitem krásně prožitého léta. Unikátní sestava populárních interpretů vystoupí v pěti koncertech 15. srpna v zahradách pivovaru Eggenberg v Českém Krumlově.

Peter Nagy slaví letos 30. výročí svého působení na pódiích české i slovenské republiky a jeho skladby - slavné Chráň svoje bláznovstvá, Profesor Indigo nebo Poďme sa zachrániť atd... , zná opravdu každý. Držitel několika slavíků včetně toho zlatého se však nezabývá jen muzikou. Krom několika vydaných knih působí jako fotograf a nutno říci, že velmi kvalitní se silným uměleckým podtextem. Na OK Koncertu zahraje samozřejmě vaše nejoblíbenější skladby!

Janka Ledeckého ani jeho skupinu taktéž netřeba představovat, zvláště když zmíníme všeobecně známé skladby Sliby se maj plnit o vánocích, Právě teď či rock'n‘roll Na ptáky jsme krátký. Uslyšíme zde však i nové skladby a protože Janek právě nahrává nové album, těšme se i na zbrusu nové skladby, které možná uslyšíme. Novinkové album sestavuje s vynikajícím kytaristou, producentem a skladatelem Janem Ponocným, který se nám zde představí v unikátním one man show Circus Ponorka. Jana Ponocného znáte i z filmů - naposledy snímek Alice Nelis „Revival", kde ztvárnil humornou postavu slepého bubeníka. Mimochodem k tomuto filmu (krom několika dalších) napsal i hudbu. Jeho vystoupení je tak nabité pozitivní energií, že divák vzpomíná ještě dlouho po té...

Mnoha ženami zbožňovaný Jakub Smolík si přibral navíc vokalistku a zazpívá všechny hity známé z jeho mnoha zlatých desek. V r. 2012 vyšlo cd jako nehudební, kde uslyšíte vyprávění a spoustu povídek. Poslední album natočil v r. 2013 kde s texty pomáhal i další vystupující velmi populární umělec Petr Kolář, Jakubův kamarád, kterého si pozval i na setkání fanklubu „Jakub Smolík a přátelé" před měsícem.

Petr Kolář se svým vynikajícím chraplákem a spoluprací s takovými skladateli a textaři jako Karel Svoboda či Zdeněk Rytíř působil mj. ve skupinách Arakain či Precedens. Stejně jako J. Ledecký je znám svými aktivitami v muzikálech. V letošním roce chystá nové album z něhož si můžete vychutnat ukázku skladbu „A proč ne" v níž se vrací do rockovějších poloh, zároveň však neopouští typickou melodičnost.

Celou akci bude uvádět Jan Čenský, herecká osobnost, kterou netřeba uvádět.

Krom muziky zde najdete příjemné občerstvení, stánky s pivem Budvar atd...

OK Koncert má také snahu pomoci sociálně zaměřeným neziskovým organizacím. Jejich profily a vše ohledně této činnosti postupně najdete na oficiálních stránkách www.okkoncert.cz kde se dočtete i další podrobnosti. Aktuální cena v předprodeji je pouhých 250Kč , avšak jen v omezeném množství. Stejně tak i kapacita Eggenberských zahrad v Českém Krumlově je omezená, proto pospěšte s nákupem vstupenek na tuto ojedinělou akci.

Plakát OK Koncert