Občan > Aktuality > 2012

Nové sběrné místo tříděného odpadu vzniklo na parkovišti Jelenka

aktualizováno 06.09.2012

Dne 29. srpna 2012 bylo zrušeno sběrné místo komunálního a tříděného odpadu v Hradební ulici. Kontejnery byly přesunuty na nové dočasné místo pod mostem u Domu dětí a mládeže.

Město Český Krumlov k rozhodnutí odstranit kontejnery z Hradební ulice vedly dlouhodobé problémy spojené s umístěním velkého počtu kontejnerů v této lokalitě - zápach, zhoršené hygienické podmínky, hluk spojený s odkládáním odpadů a jejich odvážením. Město ale zároveň chápe, že je nyní likvidace odpadů domácností a hlavně podnikatelských subjektů působících v centru města náročnější. Proto zřídilo nové sběrné místo pro tříděný odpad u veřejných toalet na parkovišti u Jelenky. Toto místo je z centra města snadno dostupné přes nově zrekonstruovanou lávku pod mostem Na Plášti.

Ostatní sběrná místa v centru města zůstávají beze změny - ulice Parkán, Horní, Kostelní, Rybářská a Linecká.

Děkujeme všem, kterých se tato změna dotkla, za jejich vstřícnost a pochopení. Věříme, že toto rozhodnutí bude pro rozvoj kvality života a podnikání v historickém centru města Český Krumlov jednoznačným přínosem.

Více informací k odpadovému hospodářství se dozvíte na stránkách města www.ckrumlov.cz/odpady nebo přímo na Odboru životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Český Krumlov.