Aktuality > 2013

Nejlepší české informační centrum? Český Krumlov

Infocentrum Český Krumlov Infocentru Český Krumlov se dostalo významného ocenění od uznávaného autora cestopisů a knižních průvodců Lonely Planet a Frommer's, Marka Bakera. Americký novinář, žijící už 20 let v Praze, uvádí mezi 17 ČESKÝCH NEJ Infocentrum Český Krumlov jako nejlepší turistické informační centrum.

Většina turistů, kteří přijedou do České republiky, spoléhají na průvodce Lonely Planet, jejichž je Mark Baker autorem. Světově proslulá edice těchto průvodců je nejlepší a nejoblíbenější pro svoji praktičnost, přehlednost a aktuálnost. Prvního postkomunistického průvodce napsal už v roce 1991, kdy projel celé Československo. Už tehdy byl krásami této země, hlavně Českým Krumlovem, Telčem a Znojmem, okouzlen. Nyní se zaměřuje na cestopisy a průvodce zejména po střední a východní Evropě.

Hodnocení Marka Bakera stejně jako ostatní doposud získaná ocenění svědčí o kvalitní práci Infocentra Český Krumlov, jehož zaměstnanci poskytují desítky různých služeb 365 dní v roce a ročně obslouží kolem 260 tis. příchozích návštěvníků.

Článek, Lidové noviny, 8. 9. 2013

17 českých nej podle Marka Bakera