Aktuality > 2012

Masopust v Českém Krumlově 2012

Ve dnech 18. - 21. února ovládne Český Krumlov masopustní rej. Veselí si můžete do sytosti užívat po celé čtyři dny. Čeká na Vás masopustní zábava, dobré jídlo a pití, ale i skvělá podívaná na pestrobarevné procesí masek a mnoho dalšího.

Masopust vstoupí do města už v pátek 17. února ve 20.00 hod. a promění restauraci Eggenberg v jeden velký taneční parket. Masopustní maškarní ples slibuje zábavu pro děti i dospělé. K tanci zahraje taneční orchestr Apollo a večer zpestří i losování tomboly.

Kdo má rád tradiční lidovou zábavu, určitě by si neměl nechat ujít masopustní veselici, která roztančí, ale i provoní celou pivovarskou zahradu v sobotu 18. února. Uvidíte zde např. ukázku domácí zabijačky, zakoupit si můžete speciality nejen ze zabijačky, ale i jiné dobroty, posedíte ve vytápěném stanu a děti se mohou zabavit v dětském koutku. Celkovou atmosféru příjemně doplní i kapela Good Company.

Masopustní průvod vyrazí letos do ulic hned dvakrát. Soubor Doudleban vyjde v sobotu 18. února ve 14.00 hodin z Náměstí Svornosti a svou trasu zakončí v Pivovarské zahradě, kde se zapojí do Masopustní veselice. Kdo nestihne sobotní průvod, může se těšit na tradiční průvod Základní umělecké školy v Českém Krumlově, který rozveselí město v úterý od 16.00 hodin odpoledne. Účastníci průvodu Vás na každém zastavení pobaví krátkým zábavným programem.

Masopust oslaví i českokrumlovské restaurace, které pro Vás na třetí únorový víkend chystají pochoutky z domácí zabijačky a masopustní hodování.

Prožijte masopustní veselí se vším všudy v Českém Krumlově. Více informací o masopustních akcích V Českém Krumlově a okolí naleznete zde.

Masopust v Českém Krumlově Masopust na náměstí Svornosti Masopustní veselice v Pivovarské zahradě, Český Krumlov