Aktuality > 2014

23. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov

18. 7. - 16. 8. 2014

Mezinárodní hudební festival Rok 2014 je vyhlášen Rokem české hudby. I dramaturgie Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 2014 se proto soustředí na českou hudbu, aniž by však opomíjela vynikající světovou produkci.

Tváří festivalu a hlavní hvězdou bude německý tenorista Jonas Kaufmann, který zahájí 23. ročník MHF Český Krumlov 18. července operním galakoncertem. Druhý den pak festival nabídne kompletní provedení Smetanovy Mé vlasti v podání Severočeské filharmonie Teplice. I další večery budou věnovány české hudbě. 26. července vystoupí v Zámecké jízdárně houslový virtuos Ivan Ženatý se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu v programu s názvem Pocta Antonínu Dvořákovi, 8. srpna zahraje ruská violoncellistka Natalia Gutman s mnichovským orchestrem Kammerphilharmonie dacapo v programu Pocta české hudbě.

Cyklus komorních koncertů v Maškarním sále bude tentokrát věnován převážně českým interpretům. Účinkovat budou violoncellista Jiří Bárta, klavíristka Terezie Fialová, harfistka Jana Boušková a soubory Škampovo kvarteto, Collegium 1704, Trio Martinů a Pavel Haas Quartet.

Česká tématika bude provázet i večery jiných žánrů: 2. srpna se koná Český národní večer a 9. srpna večer s melodiemi z českých hudebních filmů a muzikálů v podání populárních muzikálových hvězd. Závěrečný galakoncert 16. srpna pak bude patřit opeře a pěveckým hvězdám legendárního Velkého divadla v Moskvě známého jako „Bolšoj těatr".

Předprodej vstupenek na všechny koncerty bude spuštěn v nejbližších dnech. Pro členy Klubu přátel MHF ČK předprodej začne v pondělí 24. února v 15.00 hod., pro ostatní zájemce pak o týden později, v pondělí 3. března v 15.00 hod.


I v letošním roce předprodej vstupenek probíhá ve dvou časových pásmech, které jsou cenově odlišeny - do 31. května 2014 jsou ceny vstupenek nižší, včasný nákup vstupenek tedy přináší možnost úspory (cca 10 %).

Program festivalu

.