Aktuality > 2012

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2012

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov vstupuje do třetí dekády své existence programem, jenž zůstává věrný svým dramaturgickým tradicím a nabídne opět klasickou hudbu, operu a jazz. Těšit se můžete i na novinky ze světové hudby.

Dmitri Hvorostovsky Festival zahájil v pátek 20. července galakoncert mezinárodně uznávaného charismatického ruského barytonisty Dmitrije Hvorostovského. Hvorostovsky je od počátku své kariéry oceňován pro svůj kultivovaný hlas, muzikalitu a přirozené legato. Je angažován v předních operních domech po celém světě včetně londýnské Královské opery Covent Garden, newyorské Metropolitní opery, pařížské Národní opery, Bavorské státní opery, milánské La Scaly, Vídeňské státní opery nebo chicagské Lyrické opery. Následující večer patřil Václavu Hudečkovi - na koncertě k jeho poctě v Zámecké jízdárně vystoupil vzácný host, ruský houslista Valery Oistrakh.

Další významnou osobností festivalu byl renomovaný ruský klavírista Konstantin Scherbakov, který vystoupil v pátek 27. července spolu s houslistkou Sanghee Cheong, která pochází z Jižní Koreje.

Všechny zatím odehrané koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov byly opravdovým uměleckým zážitkem.

Než festival vyvrcholí, těšit se můžete na komorní koncert 16. srpna v podání mladého houslisty Romana Patočky se souborem Praga Camerata.

Vystoupí také ještě nekonformní polské kvarteto MozARTGroup, které předvede 17. srpna v Zámecké jízdárně virtuózní show.

Na závěr festivalu zazpívají čtyři kanadští tenoristé. Rezidenčním orchestrem je v letošním roce opět Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Již třetím rokem se na festivalu objeví argentinský tenorista José Cura, jenž se vrátí na Otáčivé hlediště v repríze koprodukčního projektu s Jihočeským divadlem. V úspěšné inscenaci Leoncavallových Komediantů ztvární José Cura od 24. do 26. srpna principála Cania.

Kanadští tenoři Slavnostní závěrečný koncert v sobotu 18. srpna bude patřit Kanadským tenorům, čtyřem talentovaným a charismatickým zpěvákům, kteří za sebou mají i sólové kariéry mezinárodních rozměrů. Miliony posluchačů po celém světě již podlehly jejich krásným hlasům, úžasnému smyslu pro humor i snadno zapamatovatelným melodiím. Tato čtveřice spolupracovala s řadou hvězd, jako například Andrea Bocelli, David Foster, Sheryl Crow, Neil Young, Celine Dion nebo Paul McCartney.

Další informace naleznete na www.ckrumlov.cz/mhf2012  

Prodej vstupenek: Infocentrum Český Krumlov

Brožura ke stažení