Aktuality > 2012

Mistrovství Evropy v raftingu 2012

Ve dnech 29. srpna - 2. září 2012 proběhne pod přehradou Lipno nad Vltavou ME v raftingu. České dráhy jsou oficiálním dopravcem akce a připravily pro Vás zajímavou dopravní i doprovodnou nabídku.

Mistrovství Evropy v raftingu V letošním roce hostí ČR nejlepší raftaře z celé Evropy, kteří se v rámci evropského mistrovství utkají v několika disciplínách čtyřmístných i šestimístných raftů. Očekává se účast až 700 závodníků z 35 zemí světa. Závody se pojedou na řece Vltavě v úseku mezi Lipenskou přehradou a železniční zastávkou Čertova stěna. Tento úsek je dlouhý cca 9 km, má převýšení 141 m a nachází se mezi přehradní hrází Lipna a malou vodní nádrží Lipno II.

České dráhy budou u toho jako oficiální dopravce, což přinese fanouškům vodáckých disciplín výhody spolehlivé a v některých případech i bezplatné přepravy v místě a okolí konání akce. V období konání ME v raftingu bude omezeno až zakázáno parkování automobilů v úseku Vyšší Brod - Lipno nad Vltavou. Vzhledem k tomu, že je očekávána velmi vysoká návštěvnost, můžete využít možností dopravy vlakem z Českých Budějovic. Ušetříte si mnoho starostí jak s parkováním, tak i s ucpanými komunikacemi.

České dráhy připravily pro období konání ME v Raftingu speciální dopravní nabídku. Zajištěna bude př. bezplatná kyvadlová přeprava vlakem mezi stanicemi Vyšší Brod klášter-Lipno nad Vltavou a zpět dle uvedeného jízdního řádu a dále autobusem mezi stanovišti Lipno nad Vltavou lanovka-Lipno nad Vltavou hráz denně od 7 do 18 hodin v intervalech 30 min. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program: promítání filmů pro nejmladší návštěvníky v "Kinematovlaku ČD" a promítání krátkých filmů a dokumentů s vodáckou a expediční tématikou. Ve stanici Lipno nad Vltavou budou od 29. srpna do 2. září 2012 přistaveny prezentační vagony ČD - Kinematovlak, Vláček hráček a Konferenční vůz.

Leták s jízdními řády - ME Raft

Více informací o ME v raftingu na www.cd.cz/rafting  a www.erc2012.com