Aktuality > 2016

Nová kniha Lipno - krajina pod hladinou

Za účasti vydavatele a autorů knihy, fotografů, sponzorů, starosty obce Lipno nad Vltavou, ale i lipenských pamětníků proběhl ve čtvrtek 4. 8. 2016 v Lipně nad Vltavou křest nové knihy unikátních fotografií Lipno - krajina pod hladinou.

Lipno pod hladinou

Kniha ukazuje zmizelou podobu Vltavy a dávné šumavské přírody, měst a obcí na území dnešního Lipenska před výstavbou přehrady. Prostřednictvím 280 unikátních snímků převážně z Fotoateliéru Seidel, ale i od dalších fotografů, můžeme nahlédnout do míst, která jsou dnes skryta pod hladinou. Snímky pocházejí z let 1872 - 2015. Mnohé z nich jsou publikovány poprvé, jiné jsou sice již známé, ne však v předkládané kvalitě a souvislostech.

Kniha Lipno - krajina pod hladinou je dalším počinem v řadě publikací vydaných Českokrumlovským rozvojovým fondem, majitelem a provozovatelem Musea Fotoateliér Seidel. Snahou společnosti je představovat dílo fotoateliéru prostřednictvím stálé muzejní expozice, výstav, přednášek a v neposlední řadě i vydáváním publikací prezentujících dílo obou českokrumlovských fotografů - Josefa a Františka Seidela.

Vydání knihy doprovází i kalendář Musea Fotoateliér Seidel na rok 2017 - rovněž s dobovými snímky z Lipenska. V kalendáři jsou k vidění ty velkoformátové fotografie, které se do knihy již nevešly. 

Knihu mohou zájemci zakoupit přímo v Museu Fotoateliér Seidel, v Infocentru Český Krumlov a ve vybraných knihkupectvích a informačních centrech nebo vyplnit rezervační formulář a nechat si zaslat publikaci na dobírku. 

Více informací o nové knize a malou ochutnávku z obsahu knížky naleznete na www.seidel.cz/lipno.

Fotografie ze křtu: