Aktuality > 2012

Krumlovské podzimní recitály 3. - 24. 11. 2012

Přijměte pozvánku na Krumlovské podzimní recitály, které letos o čtyřech podzimních sobotách rozezní hudební sál Vlašského dvora v Dlouhé ulici. Těšit se můžete na pestrou programovou nabídku složenou hned z několika recitálů - houslový, klavírní, klarinetový či pěvecký.

Hudebni sal Vlassky dvur V sobotu 3. listopadu od 19 hodin se budete moci zaposlouchat do klarinetového recitálu Ludmily Peterkové, laureátky mezinárodní soutěže Pražské jaro 1991. Zážitkem bude také klavírní vystoupení umělecké ředitelky Krumlovských podzimních recitálů, paní Iriny Kondratěnko. O týden později zůstaneme věrní klavíru, tentokrát v podání absolutního vítěze mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2004, Ivo Kahánka, který zahraje skladby ze sbírky Domenica Scarlattiho, Ludwiga van Beethovena nebo Isaaca Albénize.

Festival dále pokračuje společným vystoupením houslisty Ondřeje Lébra a kytaristy Matěje Fremla, kteří zahrají skladby napsané přímo pro housle a kytaru. Koncertem umělci provází vtipným a vystižným mluveným slovem. V sobotu 24. listopadu v 19 hodin vyvrcholí festival závěrečným recitálem v podání sólistky Národního Divadla a nositelky Ceny Thálie, Dany Burešové. Hudební zážitek doplní vystoupení již zmíněné profesorky Iriny Kondratěnko, která byla vyhlášena „ženou roku" v oblasti umění a kultury. Program a další informace.

Prodej a rezervace vstupenek na Infocentru Český Krumlov: vstupenky@ckrumlov.cz, www.ckrumlov.cz/tickets nebo 380 704 621.