Aktuality > 2018

Krumlov - město pod věží

Nová kniha z ediční řady Seidelova Šumava přináší vyprávění o městě, jehož podobu sice zná celý svět, ale jehož příběh z doby před pouhými sty lety téměř zmizel z paměti...

Kniha Krumlov - město pod věží Kniha Krumlov - město pod věží navazuje na dva úspěšné tituly: Lipno - krajina pod hladinou (2016) a Šumava - krajina pod sněhem (2017). Na fotografiích z Fotoateliéru Seidel, ale i jiných autorů, je zachycena dávná podoba Českého Krumlova, jeho pitoreskních uliček i obyvatel v závěru 19. a v první polovině 20. století. Je to doba, kdy byl Krumlov „hlavním městem šumavské fotografie".

Jeho podobu zachytili fotografičtí mistři Seidel, Wolf, Micko a jiní jako místo, kde se potkávali Češi s Němci, rakousko-uherské mocnářství s první republikou, nacismus s komunismem - starý řád s novým... Texty se propojují se snímky do vyprávění o městě, jehož podobu sice zná celý svět, ale jehož příběh z doby před pouhými sty lety téměř zmizel z paměti...

Knihu mohou zájemci zakoupit přímo v Museu Fotoateliér Seidel, v Infocentru Český Krumlov a ve vybraných knihkupectvích a informačních centrech nebo vyplnit rezervační formulář a nechat si zaslat publikaci na dobírku. 

Více informací o nové knize a malou ochutnávku z obsahu knížky naleznete na www.seidel.cz/krumlov.

S novou knihou se můžete seznámit také na některé z plánovaných setkání s autory Mgr. Zdenou Mrázkovou, MBA, Ing. Petrem Hudičákem a Mgr. Jindřichem Špinarem:

10. 12. 2018 od 17.00 hod. - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích
17. 12. 2018 od 18.00 hod. - Městská knihovna Český Krumlov
8. 1. 2019 od 19.00 hod. - Museum Fotoateliér Seidel Český Krumlov