Aktuality > 2012

Královský hudební festival Zlatá Koruna 2012

K tradičním hudebním festivalům, které se konají v průběhu letní sezóny na Českokrumlovsku, patří již několik let Královský hudební festival ve Zlaté Koruně. Letos se uskuteční v termínu 12. 8. - 20. 9. 2012.

Již 10. ročník Královského hudebního festivalu připomene slavného zakladatele kláštera ve Zlaté Koruně, českého krále Přemysla Otakara II. Po desáté se hudbou rozezní nejen prostory cisterciáckého kláštera, ale i kostela sv. Mikuláše v Boleticích.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na sérii jedinečných koncertů komorní hudby. Festival zahájí v neděli 12. 8. soubor dobových nástrojů Chairé, který za svitu svíček oživí prostory Křížové chodby kláštera. Dojem z hudební produkce podtrhne i působivé prostředí gotických interiérů.

Stálým hostem festivalu je přední český houslista a violista Bohuslav Matoušek, který se svými hosty okouzlí publikum Klášterního kostela v neděli 19. 8.
Úterní večer 21. srpna v kostele sv. Mikuláše ve vojenském prostoru Boletice bude patřit tónům pražského kytarového kvarteta s názvem Memento.

Na festivalovém programu jsou stejně jako každý rok koncerty s názvem "Hvězdy mezi námi", jejichž cílem je podporovat mladé úspěšné umělce, výstavy uměleckých děl či literární večery. V rámci tradičního koncertu se představí účastníci Mezinárodních houslových mistrovských kurzů vedených Bohuslavem Matouškem.

To však není vše. Zaposlouchat se budete moci například i do duchovní hudby české renesance zastoupené vokálním souborem Dyškanti, do komorního koncertu Tria Karageorgiev, do písňových a klavírních skladeb Iva Michla a Zdeňka Klaudy nebo do skladeb rusko-asijského Tria Symbioza. Festival vyvrcholí ve čtvrtek 20. září závěrečným koncertem špičkového varhaníka Jaroslava Tůmy.

Prodej vstupenek na Infocentru Český Krumlov, Náměstí Svornosti 2, vstupenky@ckrumlov.cz; 380 704 621 nebo na místě 1 hodinu před začátkem koncertu. Vstupné 150,- Kč a mládež do 15 let zdarma.

Podrobný program festivalu

Královský hudební festival Zlatá Koruna Královský hudební festival Zlatá Koruna Královský hudební festival Zlatá Koruna

Královský hudební festival Zlatá Koruna Královský hudební festival Zlatá Koruna Královský hudební festival Zlatá Koruna