Aktuality > 2013

Kouzelný Krumlov 2013

Ve dnech 30. dubna a 1. května se Český Krumlov promění v Kouzelný Krumlov a náměstí Svornosti v náměstí Lásky. Během oslav příchodu jara se mohou návštěvníci v pivovarských zahradách zapojit do pestré a bohaté programové nabídky.

Dvoudenní slavnost Kouzelný Krumlov, která oslavuje máj, měsíc lásky, si v posledních letech našla oblibu u spousty pravidelných návštěvníků. Dětské čarodějnické odpoledne spojené se soutěží o nejpovedenější kostým, hry, atrakce a zábava pro děti, Krumlovský veletrh, během kterého se budou prezentovat krumlovské neziskové spolky, školy i festivaly, společné stavění máje nebo zažehnutí vatry - to je ochutnávka z programu, který osloví nejen dětského návštěvníka. Překvapení si na úterní odpoledne přichystalo i Museum Fotoateliér Seidel. Přímo v pivovarských zahradách si můžete pořídit originální pohlednici se svým portrétem z přelomu 19. a 20. století. Milovníci hudby si určitě nenechají ujít koncerty oblíbených kapel - Karel Dvořák a Zrcadla.cz a Chlapi v sobě. Poslední aprílový den symbolicky zakončí lampiónový průvod doprovázený dechovým orchestrem krumlovské Základní umělecké školy.

O středečním prvomájovém odpoledni otevřou vybraná muzea a galerie své brány a pozvou návštěvníky k prohlídkám zdarma nebo se slevou. Těšit se můžete například na prohlídku unikátního Musea Fotoateliér Seidel se slevou, zdarma pak můžete návštívit expozici o stavební historii středověkého města v Museu stavebních dějin a řemesel nebo galerii Fotoklubu Český Krumlov s výstavou Michala Sironě.  

Podrobnější informace k programu

Přijďte prožít kouzelný Český Krumlov, magické město plné veselí a zábavy.

Kouzelný Krumlov Kouzelný Krumlov Kouzelný Krumlov - zdobení májky