Aktuality > 2013

Filmový festival Jeden svět 2013

Přijměte pozvání na mezinárodní filmový festival Jeden svět 2013, který bude probíhat v Českém Krumlově ve dnech 14. až 16. března a nabídne hned několik zajímavých projekcí pro širokou veřejnost i školy.

Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční ve čtvrtek 14. března 2013 od 17.00 hodin v divadelním sále Městského divadla, o.p.s. v Českém Krumlově.

Od 11. března se mohou krumlovští studenti těšit na školní projekce, od 14. do 16. března pak na sedm silných snímků vyrazí ostatní diváci. Program umocní diskuze s hosty. Festival odstartuje ve čtvrtek 14. března filmový dokument Na divokém severu, za kterým stojí čerstvý držitel Českého lva David Vondráček. Film se vrací do léta roku 2011, kdy začalo eskalovat sociální napětí na Šluknovsku. Projekce začne v 17 hodin v Městském divadle v dvojprogramu s mořským animovaným snímkem o jinakosti a xenofobii Rybolidi.

Ve čtvrtek v 19 hodin bude plátno patřit dánskému filmu Polibek od Putina, který se netradičně zaobírá příznivci ruské vládnoucí garnitury. Páteční program začne v Městském divadle německým filmem Všichni spolu. Ten představuje fascinující pohled do jedné třídy, ve které se společně vzdělávají děti různých handicapů, národností i různého věku. Začíná se v 17 hodin. Na film plný naděje naváže v 19 hodin švédský opus Dejte nám peníze, který lehce kriticky nahlíží na pomoc africkým zemím. Sobota, poslední den krumlovského Jednoho světa, bude patřit filmům Duhový šampionát a Na sever od slunce. První jmenovaný zavede diváky na Ukrajinu, kde probíhají přípravy na první gay pride. Druhý uvedený film v 19 hodin festival uzavře. Nabídne strhující podívanou o surfařích, kteří se rozhodli žít chvíli mimo civilizaci. 

Další informace naleznete na webech: www.cpdm.cz a www.jedensvet.cz/cesky-krumlov.

Tisková zpráva

Filmový festival Jeden svět Festival Jeden svět Filmový festival Jeden svět