Aktuality > 2012

Jazzky Krumlov 2012

V pátek 31. 8. se v Českém Krumlově uskuteční Jazzky Krumlov, festival jazzové a alternativní hudby s dlouholetou tradicí.

Jazzky Krumlov 2012 Letošní ročník se odehraje na dětském hřišti ve Vyšným. Festival zahájí ve 13.00 hodin kejklíř Vojta Vrtek, který předvede svůj um v žonglérské škole. Program bude pokračovat vystoupením tria Raphael Wressnig. Sdružení tří skvělých muzikantů a obsazení kapely slibuje mnohé. Těšit se můžete na jazzové, ale i funky a soulové hammondky, světově proslulého pozounistu Paula Zaunera a vynikajícího Christiaina Salfellnera. Rozhodně byste si toto představení neměli nechat ujít.

Skvělým zážitkem bude jistě také v 18.00 hodin koncert legendární české kapely The Plastic People of the Universe, která patřila mezi hlavní protagonisty československého hnutí undergroundu v letech 1968 až 1988 a inspirovala vznik mnoha dalších undergroundových kapel. Svým věhlasem a schopnostmi sáhla daleko za hranice tehdejšího Československa.

Ve 20.00 hodin se odehraje skvělý odžitý jazz a swing s cikánskými houslemi v podání Zipfla Weinricha, který bývá často oceňován a milován svým publikem pro jeho náruživou hru.

Festival vyvrcholí koncertem rakouského funk-bluesového orchestru Hot Pants Road Club. Osmičlenná kapela, nabitá energií, už účinkovala na koncertech hvězd jako Maceo Parker, Dr. John, Hot Chocolate, Zucchero či Al Green. Tento funk-bluesový orchester má na kontě deset alb a patří mezi nejoblíbenější kapely tohoto žánru v Rakousku.

Přijďte si zatančit a oslavit konec léta s Jazzky Krumlov.

Více informací zde.

Předprodej vstupenek na Infocentru Český Krumlov - Náměstí Svornosti 2, tel. 380 704 621, vstupenky@ckrumlov.cz a www.ckrumlov.cz/tickets.

Vojta Vrtek trio Raphael Wressnig The Plastic People of the Universe

Zipflo Weinrich Hot Pants Road Club Hot Pants Road Club