Aktuality > 2012

Den s handicapem 2012

Tradiční krumlovská akce Den s handicapem - Den bez bariér opět zpřístupní město a jeho kulturní památky návštěvníkům se zdravotním postižením. Nebude chybět bohatý kulturní program ani tržiště chráněných dílen.

Letošní, již devátý, ročník se ponese v duchu několika novinek, které organizátoři připravili. Návštěvníci poznají nová, dosud nepoznaná, místa Českého Krumlova, která poukážou na mimořádnost a nezaměnitelnost tohoto krásného města.

Oproti minulým ročníkům se letos bude celá akce odehrávat v areálu českokrumlovského hradu a zámku. Kromě speciálně upravené II. prohlídkové trasy bude možné nahlédnout i do výjimečného Zámeckého lapidária, v jehož prostorách za zvuků historické hudby návštěvníci uvidí originály soch z areálu Státního hradu a zámku Český Krumlov.

Pro ty z Vás, které láká dobrodružství, je přichystána prohlídka tajemného podzemí grafitového dolu, kam Vás odveze důlní vláček. Při prohlídce města spolu s profesionálním průvodcem a za pomocí asistentů navštívíte křivolaké uličky a odhalíte bohatou minulost tohoto středověkého města. Prohlídky příjemně zpestří kulturní program na I. zámeckém nádvoří i trh chráněných dílen, kde budete moci zakoupit originální dárek sobě nebo svým blízkým.

Organizátor akce, Kiwanis klub Český Krumlov, Vám přeje den plný zážitků, radosti, nových objevů a přátelských setkání.

Podrobný program akce

Den s handicapem Den s handicapem, den bez bariér Den s handicapem, den bez bariér

Den s handicapem, den bez bariér Den s handicapem Den s handicapem, den bez bariér