Aktuality > 2013

Festival vína jde do finále

Festival vína přivábil v pondělí 11. listopadu na náměstí Svornosti stovky lidí. V symbolickém čase 11 hodin a 11 minut otevřel starosta města Dalibor Carda první víno letošního roku - Svatomartinské. Chvíli předtím přijel na náměstí Svornosti svatý Martin na bílém koni, aby společně s pořadateli zahájil slavnosti vína, které potrvají až do konce listopadu.

Stěžejním bodem festivalu byla stejně jako loni Zahradní slavnost vína v Pivovarské zahradě, která přilákala v sobotu 16. 11. stovky návštěvníků. Návštěvníci mohli ochutnat více než 100 vzorků vín od 15 tuzemských i zahraničních vinařů. Nově byla zastoupena i vína z Itálie, Německa a Rakouska. Program ve vyhřívaném stanu nabídl mimo jiné i rozhovory s vinaři a hudební vystoupení kapel Chlapi v sobě a Medicimbal. Vína, která návštěvníky zaujala, si přímo na místě za zvýhodněné ceny zakoupili a na památku si odnesli upomínkovou degustační skleničku.

Festival je příležitostí nejen hodovat a bavit se, ale také se o vínu mnohé dozvědět. Proto v programu nechybí 11 doprovodných akcí, kombinujících víno, gastronomii a kulturu.

Na co se mohou návštěvníci festivalu tedy ještě těšit?

Ve čtvrtek 21. listopadu od 18.00 hodin budete moci v pizzerii Latrán ochutnat jedinečnou italskou kuchyni a kvalitní italská vína doplněná vybranými lahůdkami z rukou šéfkuchaře Otakara Müllera. O historii, vínech, vášni a lásce k magické oblasti Apeninského poloostrova vám přijde povídat sommeliér Jaroslav Tesař.  

Hospoda 99 pozve v pátek 22. listopadu na netradiční ochutnávku Vlašského ryzlinku od předních moravských vinařů (Volařík, Valihrach, Mlýnek, Reisten, Tanzberg a dalších). Jednotlivá vína budou doprovázena speciálním degustačním menu zvláště citlivě se snoubícím s podávanými ryzlinky, to vše z kuchyně „99".

Po celou dobu trvání festivalu si budete moci dopřát jedinečnou aromaterapeutickou masáž „Dotek vína". Masáž, která je inspirována prosluněným pálavským vinohradem, vám poskytne zážitek z harmonie vůní evokujících citrusové aroma bílého vína s dozvukem rozkvetlých bylin v kombinaci s účinkem oleje z jader vinných hroznů a jader meruněk.  

Více informací a podrobný program festivalu naleznete na www.festivalvina.ckrumlov.cz

Příjezd Sv. Martina na bílém koni, Festival vína Český Krumlov Otevírání Svatomartinského vína na náměstí Svornosti, Festival vína Český Krumlov Burgundský večer, Papa´s Living Restaurant, Festival vína Český Krumlov

Zahradní slavnost vína Český Krumlov Kapela Medicimbal, Zahradní slavnost vína Český Krumlov Kapela Chlapi v sobě, Zahradní slavnost vína Český Krumlov

Další fotografie z proběhlých akcí