Aktuality > 2013

Festival barokních umění Český Krumlov

VI. ročník renomovaného Festivalu barokních umění se v Českém Krumlově odehraje od 20. do 22. září a jeho součástí budou nejen tři mimořádná představení opery Siface, ale také řada zajímavých koncertů.

Ozdobou letošního festivalu bude novodobá světová premiéra kompletní scénické verze barokní opery Siface slavného neapolského skladatele Nicoly Porpory. Opera v provedení zkušených sólistů a prvotřídního barokního orchestru Hof-Musici je na programu 20., 21. a 22. září a bude uvedena v prostorách unikátního zámeckého barokního divadla.

Festival dále nabídne italskou hudbu 16. a 17. století, hudbu podunajské monarchie a slavnostní hudbu 17. a 18. století a nebude chybět ani tradiční barokní ohňostroj a slavnostní barokní iluminace.

Nevšední zážitky přinese také koncert italské komorní hudby vrcholného baroka v interpretaci Anny Januj (zobcová flétna), Szabolcse Illése (violoncello da spalla) a Ondřeje Macka (cembalo).

Předprodej vstupenek: Infocentrum Český Krumlov, nám. Svornosti 2 - Tel.: +420 380 704 621, Email: vstupenky@ckrumlov.cz, www.ckrumlov.cz/opera (online)

Festival barokních umění, Český Krumlov Festival barokních umění, Český Krumlov Festival barokních umění, Český Krumlov

Festival barokních umění, Český Krumlov Festival barokních umění, Český Krumlov Festival barokních umění, Český Krumlov

Program festivalu

Záznam z představení