Aktuality > 2012

Festival barokních umění potěší milovníky opery

Od 15. do 23. září se v Českém Krumlově uskuteční již pátý ročník Festivalu barokních umění, který s roční pravidelností návštěvníkům přibližuje díla barokních autorů v autentických prostorách města a zámku Český Krumlov.

I letos festival přináší několik novinek. V sobotu 15. září se v prostorách Maškarního sálu zámku rozezní Slavnostní koncert k 20. výročí zápisu Českého Krumlova na seznam UNESCO a ke 290. výročí narození a 230. výročí úmrtí knížete Josefa Adama ze Schwarzenbergu. Soubor barokní hudby Hof-Musici pod vedením Ondřeje Macka provede nově objevenou holdovací kantátu, která vznikla ve 30. letech 18. století na oslavu narozenin Josefa Adama ze Schwarzenbergu, osobnosti, jež se zasloužila o barokní podobu Českého Krumlova, včetně výzdoby Maškarního sálu.

Další významnou událostí festivalu a opravdovým uměleckým zážitkem bude novodobá světová premiéra „Enea in Caonia (Aeneas v Cháonii)" od jednoho z nejznámějších operních skladatelů 18. století, Johanna Adolfa Hasse. Opera zpracovávající epizodu z Vergiliovy Aeneidy, která byla poprvé provedena roku 1727 v Neapoli, se odehraje v unikátním zámeckém barokním divadle hned třikrát - v pátek 21., sobotu 22. a neděli 23. září.

O nevšední zážitky se postará také páteční Koncert rakouské duchovní hudby 17. století nebo Sobotní matiné s komorní hudbou vrcholného baroka v prostorách renomované galerie Egon Schiele Art Centra. V sobotu večer se festival přesune do Vlašského dvora, kde zazní Cembalový recitál a tentýž večer vyvrcholí jedinečnou podívanou - barokním ohňostrojem a slavnostní barokní iluminací v zámecké zahradě.

V neděli se budete moci zaposlouchat do varhanního recitálu Nedělního matiné, které nabídne hudbu italského a rakouského baroka na unikátním nástroji Nicolause Christeindla a Bernharda Wollerse z roku 1682. Festival zakončí v neděli 23. září koncert dechových kvintetů vídeňského klasicismu na dobových nástrojích.

Přeneste se do doby baroka a vychutnejte atmosféru barokní hudby, dobových nástrojů ale i návštěvu novodobé barokní opery.

Více informací na www.ckrumlov.cz/opera  a v programu ke stažení.

Prodej a rezervace vstupenek na www.ckrumlov.cz/opera  nebo prostřednictvím Infocentra Český Krumlov - vstupenky@ckrumlov.cz  nebo tel. + 420 380 704 621.

 Festival barokních umění, Český Krumlov, Maškarní sál Festival barokních umění, Český Krumlov, ohňostroj Festival barokních umění, Český Krumlov, Zámecké barokní divadlo

Festival barokních umění, Český Krumlov, Zámecké barokní divadlo Festival barokních umění, Český Krumlov, Zámecké barokní divadlo Festival barokních umění, Český Krumlov, Zámecké barokní divadlo