Aktuality > 2012

Festival komorní hudby Český Krumlov 2012

Festival komorní hudby v Českém Krumlově, který se letos uskuteční od 29. června do 8. července, potěší nejen posluchače klasické hudby, ale také příznivce jiných žánrů.

Hned na úvod (29. a 30. června) si mohli návštěvníci vychutnat Barokní noc na zámku Český Krumlov, jedinečný večer oslavující hudbu, tanec a operu. V maškarním sále se posluchači přenesli na barokní ples s tanečními, baletními a divadelními scénami. Pokračovalo se představením v barokním divadle, kde zazněla opera Georga Friedricha Händela „Terpsichora" a vystoupily pěvecké sólistky Irena Troupová, Barbora Kohoutková, Dagmar Šašková, taneční soubor Hartig Ensemble a orchestr Musica Florea. Vše vyvrcholilo v zámeckých zahradách unikátní slavností jako z 18. století s barokním ohňostrojem.

Festival dále zavítá na různá místa Českého Krumlova. V kostele sv. Víta se 1. července konal varhanní koncert Drahomíry Matznerové a Jana Hasenöhrla. Ve stejný den vystoupilo v Maškarním sále úspěšné klavírní trio z Prahy - Guarneri Trio Prague.

I tento týden však bude plný velkých jmen a jedinečných zážitků. Z oblasti mimo vážnou hudbu zahraje jazz dixielandová kapela Brass Band Prague a výborný trombonista a zpěvák Josef „Bažík" Pavelka.

Na festivalu mimo jiné vystoupí i významný představitel české houslové interpretace, Pavel Eret, špičková klavíristka Suzanne Hlinka, mezinárodně známí čeští sólisté Isang Yun Trio, úspěšná salcburská pianistka Irma Kliauzaite, houslistka Gabriela Demeterová a další.

V nabídce je výhodná abonentní vstupenka platná na 3 koncerty.

Informace a objednávky: Infocentrum Český Krumlov, vstupenky@ckrumlov.cz, tel.: +420 380 704 623 nebo www.ckrumlov.cz/tickets.

Podrobný program festivalu.

Festival komorní hudby Festival komorní hudby Festival komorní hudby Festival komorní hudby

Festival komorní hudby Festival komorní hudby Festival komorní hudby Festival komorní hudby