Aktuality > 2009

Festival vojenských filmů

Festival vojenských filmů opět zve na známé, úspěšné, ale též na již "zapomenuté" celovečerní filmy s válečnou a vojenskou tématikou. Kromě filmů festival nabídne výstavy, besedy a zajímavé doprovodné akce, které jistě osloví nejen bývalé i stávající vojáky, účastníky vojenských operací v zahraničí, nebo jejich blízké, ale také širokou veřejnost.

Zahájení festivalu připadá na den vzpomínky na vojáky padlé ve všech válkách, tedy 11. listopadu. Po krátkém pietním aktu u památníku padlých v městském parku můžete zhlédnout výstavu „Afghánistán" a „Nebeští jezdci" v Mincovně na II. zámeckém nádvoří. Pokud se o vojenské akce v Afghánistánu zajímáte více, můžete zůstat také na besedu o vojenské a civilní misi v Afghánistánu.
Samotná filmová část festivalu odstartuje 12. listopadu. promítáním filmů Atentát (Hotel The Old Inn, restaurace Láb), Signum laudis (divadelní klub Ántré) a Mezi přáteli (restaurace Panorama). V Mincovně je pro školáky připraveno promítaní dokumentárních filmů, besedy a výstavy a program zde pokračuje i v pátek 13. listopadu. Večer v kostele sv. Mikuláše v Boleticích proběhne bohoslužba a koncert vážné hudby jako vzpomínka na padlé vojáky.
Filmový kolotoč válečných filmů se naplno rozjede v sobotu 14. listopadu. Vybrat si můžete z následujících filmů: Černá kniha, 9. rota, hotel Rwanda, Nebeští jezdci, Síla odvahy, Království, Ďáblova dílna a Tobruk. Uvedené filmy se budou promítat na různých místech ve městě. Celou sobotu bude také v zahradách pivovaru Eggenberg probíhat zajímavý doprovodný program - ukázky výstroje, výzbroje a techniky současné armády a z 2. světové války, ukázky historických zbraní a soubojů a nebudou chybět ani hry a soutěže pro děti.
Festival slavnostně zakončí Reprezentační ples Československé obce legionářské, který se bude konat v honosných prostorách zámecké jízdárny.

Podrobný program festivalu naleznete na www.filmfestival.cz

Tobruk       Hotel Rwanda       Mezi nepřáteli