Aktuality > 2013

Dny evropského dědictví v Českém Krumlově 2013

Od pátku 13. do neděle 15. září se v Českém Krumlově v rámci Dnů evropského dědictví, mezinárodní akce určené nejširší veřejnosti, otevřou brány zajímavých i běžně nepřístupných památek. Vedle poutavých přednášek a exkurzí budou mít zájemci o historii možnost nahlédnout např. do expozic Zemské výstavy v Českém Krumlově.

Muzeum stavebních dějin a řemesel v Dlouhé ulici pořádá v sobotu přednášku na téma šablonové a dekorativní výmalby krumlovských interiérů, v neděli pak odborníci přiblíží restaurování trámových stropů a archeologické nálezy z Vltavy v Českém Krumlově. V pátek budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost prohlédnout si expozice Zemské výstavy 2013 (Regionální muzeum v Českém Krumlově - výstava „Co by, kdyby" a Synagoga - výstava „4 fotografové - 2 země - 1 region") za doprovodu samotných autorů výstavy.

Na sobotu a neděli jsou připraveny také exkurze. V sobotu čeká příchozí šablonová výzdoba v Museu Fotoateliér Seidel a Synagoze, o jejíž realizaci pojedná Josef Palouda. Jiří Bloch zase představí roubenou světnici z renesančního období objektu Plešivec 115. V neděli se ještě mohou návštěvníci těšit na prohlídku krovů Horního hradu a židovského hřbitova.

Podrobný program akce

Dny evropského kulturního dědictví Český Krumlov Dny evropského kulturního dědictví Český Krumlov Dny evropského kulturního dědictví Český Krumlov

Dny evropského kulturního dědictví Český Krumlov Dny evropského kulturního dědictví Český Krumlov Dny evropského kulturního dědictví Český Krumlov