Aktuality > 2013

Den s handicapem, den bez bariér 2013

V sobotu 14. září se v Českém Krumlově uskuteční každoroční setkání „bez bariér". Již desátý ročník této akce se ponese v duchu několika novinek. Návštěvníky čeká den plný zážitků, radosti, nových objevů a přátelských setkání.

Účastníci budou moci nahlédnout např. do nově zrekonstruované synagogy a výstavy fotografií z historie regionu, konající se v rámci Zemské výstavy. Další novinkou je účast česko-rakouské expedice zdravotně postižených, která připluje do Č. Krumlova po řece Vltavě. Zároveň na akci přijede rakouská hudební skupina Prima La Feichtlgut, jejíž vystoupení proběhne v rámci kulturního programu na 1. nádvoří zámku.

Zázemí akce poskytne areál českokrumlovského hradu a zámku. Kromě speciálně upravené II. prohlídkové trasy zámku nabídne program pohled do výjimečného prostoru Zámeckého lapidária, kde jsou uloženy veškeré originály soch z areálu zámku.

Pro odvážnější účastníky jsou opět přichystány oblíbené plavby na vorech a raftech po řece Vltavě (pokud to umožní rekonstrukce jezu) nebo cesta do tajemného podzemí grafitového dolu, kam je odveze důlní vláček. Nebude chybět ani prohlídka města s doprovodem profesionálního průvodce a během celého dne bude na I. nádvoří zámku probíhat trh chráněných dílen, kde budete moci zakoupit originální dárek sobě nebo svým blízkým.

Podrobný program

Den s handicapem Den s handicapem Den s handicapem

Den s handicapem, den bez bariér Den s handicapem, den bez bariér Den s handicapem