Aktuality > 2012

Multikulturní festival „ČERVENÁNÍ"

V sobotu dne 28. července 2012 od 13.00 hodin bude zahájen v areálu Psychiatrické léčebny Červený Dvůr čtvrtý ročník festivalu Červenání. V tomto ročníku se návštěvníci mohou těšit na vystoupení hudebních skupin jako jsou: NAČEVA+DJ FIVE, PEPA NOS, LIWID, STAY SUBWAY, PETR VÁŠA / TY SYČÁCI, DANGER LINE, h.U.S.A., NONCITIZEN a KVĚTY.

Multikulturní setkání se uskutečňuje ve spolupráci Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s Český Krumlov (pracoviště Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bouda) a Psychiatrické léčebny Červený Dvůr. Záměrem akce je, kromě podpory „mladého" kulturního dění na Českokrumlovsku, podpořit také myšlenku možnosti "bavit" se bez alkoholu a jiných podpůrných látek v prostředí, ve kterém probíhá léčba závislostí. Samotní pacienti léčebny budou aktivně zapojeni do organizace akce a budou zde také jako diváci. CPDM o.p.s. Český Krumlov má bohaté zkušenosti v pořádání podobných akcí (např. sedmý ročník tradičního festivalu Cihelna - Vystupovat, předešlé tři ročníky festivalu „Červenání" apod.) a to právě prostřednictvím aktivit svého projektového pracoviště NZDM Bouda.

Na tomto festivalu budou zastoupeny mladé talentované skupiny nejenom z Českokrumlovska, které využívají nebo využívali právě pracoviště NZDM Bouda, ale i hudební skupiny zvučných jmen, které účinkují nejen v České republice, ale i na zahraničních scénách.

Program bude zajištěn i pro dětské návštěvníky. Pro děti je připraven skákací hrad, jízda na koních, malování na rozměrná plátna, různé prolézačky, lukostřelba a podobně. V případě nepříznivého počasí bude připraven velký „pivní" stan. Vstupné je 150,- Kč.

Podporovateli čtvrtého ročníku festivalu jsou: město Český Krumlov, Krajský úřad Jihočeského kraje, Nadace Život umělce, Vlašský Dvůr, MŠMT

Více informací naleznete na této stránce.

 Festival Červenání, kapela 100 ° Festival Červenání, zámek Červený Dvůr Festival Červenání, program pro děti

Festival Červenání, kapela Imodium festival Červenání, program pro děti festival Červenání, kapela Prohrála v kartách