Aktuality > 2013

Návštěvníci Českého Krumlova nepřichází o zážitky

Město Český Krumlov Stovky návštěvníků Open-air FOTO Festivalu se o předminulém víkendu mohly přesvědčit, že plánované akce v Českém Krumlově je možné uskutečnit v plném rozsahu a provoz podniků ve městě je omezen minimálně. Celkem 17 fotolokací v historickém centru, na břehu řeky či v areálu zámku nabídlo zajímavý program pro profesionály i laiky.

Ve dnech 21. - 23. 6. se město obléklo do starodávných šatů a připomenulo slávu rodu pětilisté růže. S udatnými rytíři, potulnými kejklíři, zpěváky i komedianty se za doprovodu dobové hudby přenesly tisíce návštěvníků zpět do středověku. Velkolepý renesanční festival Slavnosti pětilisté růže nabídl již po sedm a dvacáté bohatý historický program. Návštěvníci přihlíželi oblíbeným historickým průvodům, sledovali rytířský turnaj nebo živé šachy. Nechyběl dobový trh, jehož jedinečnou atmosféru dokreslila taneční, hudební či divadelní vystoupení.

Většina ubytovacích a stravovacích zařízení, turistických atraktivit funguje bez omezení. Záchytná parkoviště P1, P2, P3  jsou v provozu bez omezení. Pro parkování autobusů je možné využít parkoviště P BUS na Chvalšinské silnici. K dispozici je tedy cca 680 parkovacích míst pro osobní automobily a 40 míst pro autobusy. Při příjezdu do Českého Krumlova informuje o volných parkovacích kapacitách naváděcí systém.  

Ani Zemská výstava v Českém Krumlově není povodňovou situací omezena. Denně od 9 do 18 hod. mohou zájemci navštívit Regionální muzeum nebo synagogu. Regionální muzeum nabízí výstavu nerealizovaných projektů „Co by, kdyby" a synagoga nabízí převážně fotografickou výstavu „4 fotografové, 2 země, 1 region". Více na www.zemskavystava.cz.

Aktuální informace

On-line webová kamera

Aktuální a praktické informace města Český Krumlov - na stránce Vodní toky aktuálně nebo na facebooku Město Český Krumlov

Aktuální informace - stavy a průtoky na tocích

Vltava, Vyšší Brod, Vltava, Zátoň, Vltava, Český Krumlov, Polečnice, Český Krumlov