Aktuality > 2012

Špičky českého bluegrassu opět společně na podiu

Špičky českého bluegrassu bude možné v Českém Krumlově spatřit 23. srpna v zahradách pivovaru Eggenberg. Od 19.00 hodin vystoupí kapely Druhá Tráva a COP.

Pokud se řekne bluegrass, většině českých posluchačů se okamžitě vybaví skupina Druhá tráva a hned potom formace Cop. Milovníky nejen tohoto žánru jistě potěší, že obě kapely bude možné opět spatřit pohromadě na jednom pódiu!

Druhá tráva i Cop patří k ozdobám multižánrových českých a slovenských hudebních festivalů a bez nadsázky se dá říct, že řada jejich skladeb zlidověla. Každá z kapel se během let vydala svou cestou a v současnosti se profilují vlastním osobitým zvukem a repertoárem. Během společného vystoupení si však na chvíli svoje role vymění. „Druhá tráva totiž nacvičila něco z repertoáru Copu a Cop pak něco od Druhé trávy. Závěr koncertu bude navíc patřit velkému finále, během kterého se na pódiu objeví muzikanti obou kapel," popisuje manažer Druhé trávy David Němeček.

Hudebníci Copu i Druhé trávy se už před několika lety potkali společně ve studiu během natáčení alba Dueling Fingers, což byl projekt banjistů Luboše Maliny (DT) a Martina Fridricha (Cop), Přestože je album převážně instrumentální, jeho ozdobou je píseň Záchranná mise (Rescue Mission) od Krise Kristoffersona, kterou si společně „vystřihli" frontmani obou kapel Robert Křesťan a Míša Leicht.

„Nápad uskutečnit společná vystoupení inicioval před časem právě Míša Leicht z Copu a Robertovi se nápad zalíbil. Ihned po krátkém společném turné v předvánočním období bylo jasné, že nezůstane jen u těchto několika málo koncertů. Zájem posluchačů i pořadatelů je velký," doplnil David Němeček.

Obě kapely si můžete přijít poslechnout ve čtvrtek 23. srpna do pivovarských zahrad. Vstupné na osobu činí v předprodeji 180,- Kč, na místě 230,- Kč. Vstupenky na Infocentru Český Krumlov, vstupenky@ckrumlov.cz, +420 380 704 621 nebo www.ckrumlov.cz/tickets. Více informací naleznete zde.

Kapela Cop Kapela Cop

Kapela Cop

 Kapela Druhá tráva Kapela Druhá tráva Kapela Druhá tráva