Aktuality > 2013

Advent a Vánoce v Českém Krumlově vrcholí

Letošní adventně vánoční program nabízí mnoho příležitostí k zastavení se a rozjímání. Spoustu zajímavých akcí a koncertů je již za námi, ale stále se máme na co těšit.   

Advent a Vánoce - stromek S pejsky a kočičkami je možné v pátek 20. prosince oslavit Psí Vánoce a přinést jim krmení čí přispět finančně.

Čtvrtý adventní víkend bude patřit především hudbě. V sobotu vystoupí pěvecký sbor Musica Divina a kytarové duo Čapek & Interholz. V neděli pak nadělí hudební dárky krumlovští muzikanti a tradičně zazpívají společně s občany všech národností Tichou noc. Zpívání pod vánočním stromem s názvem NESEM VÁM PÍSNIČKY skrývá večer s českokrumlovskými muzikanty, kteří si pro vás připravili své hudební dárky. Tento program je pořádán vůbec poprvé a pořadatelé si od něj slibují vznik nové místní tradice. Závěrem cca 75 minutového programu, kdy se vystřídá celkem 11 účinkujících, pak bude jedna ze stávajících hezkých českokrumlovských tradic, společný zpěv Tiché noci s občany města jiných národností.

V průběhu tohoto koncertu se můžete těšit na písničky těchto krumlovských kapel a muzikantů: Kdo má čas (Jožan Dvořák, Olyn Přecechtěl, Karel Dvořák, Filip Dubský), Karel Dvořák, Roman Špilínek, Lubor Mrázek, Luborek Mrázek, Jaroušek Mrázek, Terezka Plzáková, Adélka Bořucká, Parní Wanna (Jan Matěj Krnínský, Lenka Opekarová, Stanley Vrábek), The Scissors (Martin Pupík a Liam Stayner), Marek Borsányi, Radek Interholz, Kyanid (Fanda Ciml, Kuba Neubauer, Vašek Šlejmar), Cindži Renta (Michal Kotlár, Pavel Daňo, Ondra Valach, Tomáš Balog, Dušan Vagai), Chlapi v sobě (Martin Sam Korčák, Jan Palkovič, Míra Bednář).

Tichou noc společně zazpívají: Elvira Gadžijeva s dcerou Audrey, Josef Čárny, Koosje Van Der Boom, Carolyn Harris Zukowski, Michael Dütsch s dcerou Aničkou a tento sbor doprovodí Sam Korčák a Jan Vozábal. Jestliže by se našel ještě nějaký odvážlivec a chtěl si zazpívat Tichou noc ve své mateřštině, např. italštině, nebo francouzštině, rádi ho mezi sebou přivítáme. Stačí kontaktovat Městské divadlo.

Vánoční tradicí je i šíření předvánočního pokoje a míru v podobě Betlémského světlaMalý plamínek, novodobý symbol Vánoc, jenž putoval dlouhou cestu a spojuje mnohá srdce, si můžete přijít připálit v sobotu 21. 12. od 13.15 hodin před Regionální muzeum. Zn.: Lucernu s sebou.

Biblický živý obraz se zpěvy vánočních koled, tradiční Živý Betlém, se uskuteční v předvečer Štědrého dne na náměstí Svornosti. Akci pořádá Umělecká beseda Český Krumlov a účinkují v ní občané a soubory města.

Již po třiadvacáté dostanou i krumlovští medvědi své vánoční dárky, a to rovnou na Štědrý den. Medvědí Vánoce si jako každoročně nenechají ujít desítky občanů města i jeho návštěvníci.

V letošním roce opět obnovíme tradici společných oslav posledního dne v roce. Pro občany i návštěvníky města je připraven silvestrovský program konaný na náměstí Svornosti. O rozlučku se starým a přivítání roku nového se postará oblíbená českokrumlovská kapela Papouškovo Sirotci.

Důstojnou tečku za letošním adventem udělají Tři Králové, kteří 6. ledna 2014 za pomoci dětí, sfouknou vánoční strom. Zároveň proběhne Tříkrálová sbírka České katolické charity.

Až do Tří králů pokračují vánoční koncerty, pohádky, výstavy a mnoho dalších zajímavých akcí.

Více na www.ckrumlov.cz/advent2013