Aktuality > 2013

Advent a Vánoce v Českém Krumlově - 3. adventní týden

Chcete si vychutnat předvánoční čas v klidu, pohodě a zažít příjemnou adventní atmosféru? Přijeďte do Českého Krumlova! Během každého adventního víkendu a o vánočních svátcích se můžete těšit na zajímavý program.

Až do 6. ledna bude na náměstí Svornosti probíhat staročeský adventní trh, který provoní punč, svařák nebo vánoční cukroví. Tradiční výrobky bude možné zakoupit na řemeslném jarmarku na I. zámeckém nádvoří až do 15. prosince. Adventní program bude na různých místech ve městě sestávat z poutavých akcí pro děti i dospělé. Ve středu 11. prosince v 18.00 hodin zazní na náměstí Svornosti nejméně tři stejné koledy z hrdel tisíců lidí na českých i moravských náměstích. Přijďte a připojte se k třetímu ročníku této celorepublikové akce.

Třetí adventní sobota se ponese v rytmu tanečního vystoupení dětí ze Základní umělecké školy v Českém Krumlově a Dubné, na které v 15.30 hodin naváže koncert kapely Chlapi v sobě. Všechno, co k Vánocům patří, budete moci prožít o víkendu 13. - 15. prosince v českokrumlovské synagoze. Nejen, že ochutnáte pečené kaštany, vinnou klobásu, kubu, pravý punč a další dobroty, ale vyzkoušíte si také staročeské zvyky jako je např. lití olova, míchání purpury, krájení jablek, výroba svícnů nebo pouštění skořápek z vlašských ořechů. Egon Schiele Art Cafe pozve děti v sobotu 14. prosince od 14.00 hodin do tvořivé dílny. Do adventního koncertu souboru Musica Divina se bude možné zaposlouchat v sobotu 14. prosince od 19.00 hodin v Jezuitském sálu hotelu Růže.

I třetí adventní neděle přinese spoustu zajímavých vánočních zážitků. Regionální muzeum chystá tradiční adventní dílnu, která se bude konat od 13.00 hodin. Přijďte si vyrobit ozdoby z vizovického pečiva. Městské divadlo zase nabídne od 15.00 hodin Malostranskou zimní pohádku, u vánočního stromu si společně s dětmi a souborem Perchta zazpíváme v 16.30 hodin a od 19.30 hodin zazní v Zámecké jízdárně koncert s vánoční mší Jana Jakuba Ryby "Hej mistře" v podání Smyčcového orchestru Český Krumlov. Prožijte příjemný a klidný adventní týden třeba ve společnosti těchto akcí.    

Celý program Adventu a Vánoc

Programový leták

Fotogalerie

Advent a Vánoce v Českém Krumlově Advent a Vánoce v Českém Krumlově Český Krumlov pod rouškou tmy - Advent & Vánoce