Aktuality > 2011

Advent a Vánoce v Českém Krumlově 

 Chcete si vychutnat předvánoční čas v klidu, pohodě a zažít příjemnou adventní atmosféru? Přijeďte do Českého Krumlova!  Během každého adventního víkendu a o vánočních svátcích se můžete těšit na zajímavý program.

vánoční trh Tradicí je staročeský vánoční trh, který od 25. listopadu provoní punč a vánoční cukroví. Kouzlo města v adventním čase umocní setkání místních a občanů z okolních obcí při tradičním programu: společné rozsvícení vánočního stromu, zpívání koled, mikulášská nadílka, Ježíškova pošta nebo třeba také Medvědí Vánoce.  Poetickým završením předvánočního období je pak živý betlém - biblický příběh ztvárněný písní a tancem, za bohatého hudebního doprovodu.

 Advent zahájí a požehnání pronese v neděli 27. listopadu českokrumlovský vikář Václav Pícha, který spolu s představiteli města slavnostně rozsvítí vánoční strom a nechá do Českého Krumlova vstoupit advent. Druhou adventní neděli otevře příchod sv. Mikuláše - opět v novém. Tentokrát se dozvíme něco o historii čertů i andělů, a to nejen těch českokrumlovských. V neděli 11. prosince odveze Ježíšek se svým poštovním úřadem dopisy a vánoční přání od dětí i dospělých. Návštěvníci se tento rok mohou těšit na novinku - příjezd Bílé paní.  Čtvrtá adventní neděle se ponese ve znamení společného zazpívání Tiché noci. Pořadatelé myslí i na ty nejmenší, a proto se o druhé, třetí a čtvrté adventní neděli odehraje v městském divadle pokaždé jiná pohádka.  Program adventu a Vánoc zakončí v pátek 6. ledna příchod Tří králů a Tříkrálová sbírka České katolické charity.

Adventní program dále doplní: vánoční koncerty, vystoupení Základní umělecké školy, akce v Domě dětí a mládeže, adventní fotografování v Museu Fotoateliér Seidel, výstavy v Regionálním museu nebo speciální Vánoční prohlídky.    

Více informací na www.ckrumlov.cz/advent2011