Aktuality > 2013

Ceny pro nejlepší v cestovním ruchu

Český Krumlov se pyšní dalším prestižním oceněním. Je držitelem Velké ceny cestovního ruchu, která byla udělena ve čtvrtek 17. 1. 2013 na veletrhu Regiontour v Brně.

Velká cena cestovního ruchu 2012/2013 Prestižní ocenění získalo město za turistický portál www.ckrumlov.cz, na kterém najdete podle odborníků nejkvalitnější a nejlépe zpracované informace.

Soutěž Velká cena cestovního ruchu 2012/2013, která se letos koná šestým ročníkem, vyhlásila společnost Veletrhy Brno spolu s vydavatelstvím C.O.T. media s cílem přispět ke zkvalitnění nabídky a služeb v cestovním ruchu České republiky. Odborná porota posuzovala 79 přihlášek a do hlasování o nejlepší cestovní kancelář bylo započítáno 23 458 platných hlasů.

V kategorii Nejlepší turistický portál se Oficiální a informační systém města a regionu Český Krumlov umístil na 3. místě hned za weby www.mojeorlickehory.cz a www.praquewelcome.cz. Porota hodnotila především množství a kvalitu informací, počet jazykových mutací, grafické zpracování webu a jeho uživatelskou přívětivost nebo inovativní služby. Z rukou náměstka ministra pro regionální rozvoj a cestovní ruch, Ing. Michala Janeby, převzala cenu vedoucí Destinačního managementu města Ing. Eliška Koričarová.

Není to poprvé, kdy internetové stránky města Český Krumlov slavily v soutěžích úspěch. Svědčí o tom např. soutěž Zlatý erb za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách, jejímž nositelem za rok 2001 a 2010 je právě Český Krumlov. Oficiálním informačním systém obsadil 1. místo také v kategorii multimédia 16. ročníku festivalu TOUR REGION FILM, který se konal v rámci mezinárodního filmového festivalu TOUR FILM v Karlových Varech.

Další ocenění města Český Krumlov.