Občan > Aktuality > 2010

Strážníci mají dva elektrické skútry

aktualizováno 01.10.2010

Městská policie Český Krumlov získala jako bezplatnou zápůjčku dva elektrické skútry. Starosta města Český Krumlov Luboš Jedlička a velitel Městské policie Jan Šítal převzali vozidla ve středu 29. září od Tomáše Kubína a Martina Dvořáka ze společnosti E.ON. "Vítám tuto iniciativu, která usnadní práci městským strážníkům. Elektrické skútry navíc nezatěžují prostředí města hlukem ani zplodinami," dodal starosta.  

„Jde o první konkrétní příklad spolupráce energetické společnosti s municipalitami v oblasti alternativních pohonů vozidel,"uvedl Tomáš Kubín, vedoucí Oblastního managementu ze společnosti E.ON a dodal, „pro tyto účely jsme zvolili typ skútru E-Max s maximální rychlostí 45 km/h, doba nabíjení je 4-6 hodin a na jedno nabití je možno najet při šetrné jízdě až 100 km." 

Společnost E.ON plní jeden z mnoha cílů, které si předsevzala a které jsou součástí její dlouhodobé strategie - být aktivní v oblasti úspor energie a využívání alternativních zdrojů. "Právě možnost využití ekologické dopravy ve městech, s minimálním dopadem na životní prostředí, nás přivedlo na myšlenku spolupráce se zástupci měst a obcí," doplnil Kubín. Elektrické skútry předala společnost E.ON nejen v Českém Krumlově, ale i v Českých Budějovicích. 

Problematice životního prostředí věnuje energetická společnost E.ON velkou pozornost a hledá způsoby, jak přispívat k jeho ochraně. Jednou z možností je zaměření se na alternativní pohony vozidel, ať už se jedná o stlačený zemní plyn CNG nebo elektřinu. Společnost E.ON již  má v provozu dvě plnicí stanice na CNG, a sice v Českých Budějovicích a ve Svobodě nad Úpou, a provozuje i  historicky první dobíjecí stanici pro elektromobily.