Občan > Aktuality > 2010

31.7 2010 - Starosta Luboš Jedlička ocenil vodní záchranáře z Českého Krumlova Vodní záchranáři získali ocenění od města

aktualizováno 05.08.2010

Během Českého poháru v dálkovém plavání, který se konal od 31. července do 1. srpna na Lipenské vodní nádrži v Dolní Vltavici, ocenil starosta města Český Krumlov Luboš Jedlička českokrumlovské vodní záchranáře za úspěšnou reprezentaci města.

V posledních ročnících Mistrovství České republiky ve vodním záchranářském sportu získala Vodní záchranná služba Českého červeného kříže Český Krumlov titul Mistra České republiky v soutěži družstev a řadu medailí v individuálních disciplínách. Družstvo mladšího dorostu místní skupiny obhájilo v roce 2010 již potřetí titul Mistrů České republiky ve vodním záchranářském sportu. Družstvo mladšího dorostu si připsalo i absolutní vítězství celé soutěže, protože v celkovém součtu časů porazilo i starší dorost. 

V roce 2010 se květnového Mistrovství České republiky ve vodním záchranářském sportu v Sokolově zúčastnilo 150 vodních záchranářů z celé republiky. Družstva juniorských záchranářů soutěžila v plavecké a záchranářské štafetě a v kardiopulmonální resuscitaci. Jednotlivci soutěžili v disciplínýách kraul s pásem a ploutvemi, volný způsob s podplaváním překážky, záchrana modelu 50 m nebo tažení figuríny s ploutvemi 50 m.

Více informací je zveřejněno na www.zachranari.cz.

31.7 2010 - Starosta Luboš Jedlička ocenil vodní záchranáře z Českého Krumlova  31.7 2010 - Vodní záchranáři z Českého Krumlova - český pohár, Lipno