Občan > Aktuality > 2010

Jubilejní 5. ročník kulturního festivalu mládeže Cihelna - Vystupovat 2010

aktualizováno 07.07.2010

Ve dnech 25. a 26. června 2010 se uskutečnil v areálu sportovně kulturního zařízení„Cihelna" v Chlumu u Křemže jubilejní pátý ročník kulturního festivalu mládeže„Cihelna - Vystupovat".Tento, již tradiční festival alternativní mládežnické kulturní tvorby, je svou produkcí zaměřen zejména na mladou nezávislou hudební a divadelní tvorbu jihočeského regionu.

Na pátém ročníku vystoupilo šestnáct hudebních těles, z toho dvě pražské klubové hudební skupiny. Hvězdou festivalu se stali kapličtí „The Pooh", kteří dokázali dostat „do varu" najednou stovku v tu chvíli přítomných návštěvníků festivalu. Ke kapele The Pooh je nutno podotknout, že její hudební začátky jsou spojeny velmi úzce s NZDM Bouda Český Krumlov, kde skupina několik let zkoušela a také koncertovala na posledních čtyřech ročnících festivalu Cihelna - Vystupovat. Soubor se postupně vypracoval k velké profesionalitě a kvalitě a v úterý 29. června 2010 The Pooh hráli v pražských Holešovicích (jako „předskokani") na koncertě legendárních amerických punkrockových Green Day.

Letošní festival Cihelna - Vystupovat měl také svůj „objev". Tím se stal se stal hiphopový „švihák" Shot, který při své „one man show" dokázal okouzlit jinak zaryté rockery. Kromě již zmíněných kapel The Pooh a Shot měli návštěvníci možnost zhlédnout od pátečního odpoledne do sobotní noci tyto další kapely: No Rock, No Crapes, Suicide, Shot, Pub Animals, Kyanid, Idiot Princip, Pivo, Veliký ZUŠ Band, Sandwitch, Caesarovy Kanady, Vees, Nuly, Osa Killers a také taneční seskupení „Los Boudos". Vystoupení plánovaných dvou divadel se bohužel nepovedlo z důvodů hrubé nedisciplinovanosti divadelníků.

Při této příležitosti byla celá akce natáčena a výsledný zvukový záznam budezpracován v „Hudebním studiu mladých", které je jedním z projektových pracovišť CPDM, o.p.s. Český Krumlov. Zvuková nahrávka bude vydána na CD a bude použitataké pro potřeby mládežnického internetového Rádia ICM Český Krumlov. Pátého ročníku se zúčastnilo za oba dva dny přes 300 návštěvníků a k velmi dobréatmosféře festivalu přispělo také skvělé počasí. Organizátoři a další členové celého organizačního týmu, tvořeného pracovníky a mladými dobrovolníky garanta festivalu - Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov, byli s výsledkem a atmosférou festivalu velmi spokojeni a již se těší na jeho pokračování v roce 2011. Nejenom dobrá organizace, skvělé výkony mladých umělců a krásné počasí přispělok úspěšnému průběhu akce a ke spokojenosti diváků. Důležitá byla také finančnípodpora této akce. CPDM, o.p.s. Český Krumlov tak děkuje donátorům festivalu, kterými v letošním roce byli: Jihočeský kraj, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a město Český Krumlov. 

Ladislav Michalík, Vlastimil Kopeček