Občan > Aktuality > 2010

2010-06 Prvňáci v Městské knihovně v Českém Krumlově Českokrumlovští prvňáci byli pasováni na čtenáře

aktualizováno 10. června 2010

Slavnostním pasováním na čtenáře vrcholil v polovině června v Městské knihovně v Českém Krumlově projekt Cesta do knihovny. Čtvrtý ročník přilákal v letošním školním roce do knihovny 175 prvňáčků z osmi tříd českokrumlovských základních škol. Ředitelka knihovny Karla Votřelová každého z žáčků slavnostně pasovala na čtenáře a předala mu průkazku do knihovny na rok zdarma. Každý čtenář získal také knížku pro prvňáčka v rámci projektu Státní pedagogické knihovny Komenského, který je financovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. 

"V průběhu prvního školního roku se v první etapě žáčci seznámili s knihovnou, podívali se do všech oddělení a ukázali jsme jim, jak tu všechno funguje. Při druhé návštěvě jsme už děti zkoušeli ze čtení, dávali jsme jim soutěžní otázky a vyrobily si záložku do knihy. Tento týden je vyvrcholením jejich cesty do knihovny a děti dostávají čtenářskou legitimaci do knihovny a jsou regulérními čtenáři," sdělila ředitelka městské knihovny Karla Votřelová.

Cílem projektu, který v Městské knihovně v Českém Krumlově funguje již čtvrtým rokem je získávat nové čtenáře, vést děti ke čtení a zprostředkovat dětem první návštěvu v knihovně. "Někdy děti nevědí, kde knihovna je, nebo se bojí přijít, tak je během školního roku zveme do knihovny a ukazujeme, jak to tu funguje, a jak je čtení zábavné a důležité," uzavřela ředitelka knihovny.

V loňském roce se projektu zúčastnilo celkem 148 dětí, letos jich bylo o 27 více.

2010-06 Prvňáci v Městské knihovně v Českém Krumlově  2010-06 Prvňáci v Městské knihovně v Českém Krumlově