Občan > Aktuality > 2010

Český Krumlov tentokrát v kouzelném hávu

aktualizováno 08.04.2010

Město Český Krumlov už přivítalo jaro, oslavilo velikonoční svátky a už zdobí a nažehluje svůj kouzelný háv. Od 30. dubna do 1. května se Český Krumlov promění v Kouzelný Krumlov. Přijměte pozvání třeba na stavění máje, koncert Všechny hvězdy nad Krumlovem, lampiónový průvod nebo májové odpoledne otevřených muzeí a galerií. Letošní novinkou bude májové fotografování s Museem Fotoateliér Seidel. Prvomájová romantická fotografie před nově restaurovaným historickým fotografickým pozadím potěší nejen zamilované... Vydejte se i Vy do kouzelné atmosféry Českého Kouzelného Krumlova. Vstupné je také kouzelné - zdarma. Více informací a kompletní program je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/kouzelnykrumlov2010.

Na co se těší...

Ing. Luboš Jedlička - starosta města Český Krumlov Starosta Českého Krumlově Luboš Jedlička

„Kouzelný Krumlov si každoročně spojuji s oslavou jara a Máje. Těším se na páteční i sobotní program. V pátek přejmenujeme na celý měsíc náměstí Svornosti na náměstí Lásky a necháme do města vstoupit Kouzelnou atmosféru. V pivovarských zahradách rád navštívím prezentace českokrumlovských spolků, institucí, kulturních i sociálních sdružení, které město Český Krumlov podporuje ze svého rozpočtu. Jako starostu Českého Krumlova mě velmi těší, když se do programu ve městě zapojují nejen organizátoři tradičních akcí, ale také v hojné míře zájmové skupiny a občané města. Kouzelný Krumlov je ideální příležitostí potkat se s přáteli a oslavit svátek zamilovaných."

 

Ing. Jitka Zikmundová Místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová

„Pro mě je nejatraktivnější částí programu Krumlovský veletrh. V letošním roce je to 30 českokrumlovských organizací, spolků, škol a firem, které se pochlubí svojí celoroční činností, kreativitou a vtipem. Každý rok si přináším z Krumlovského veletrhu nějaký „úlovek" pro ozdobení mého bytu v podobě výtvarného díla dětí z některé českokrumlovské školy. A letos se určitě nechám portrétovat na originální pohlednici v retro stylu od Musea Fotoateliér Seidel."

 

 

Jan Vozábal - ředitel Městského divadla Český Krumlov (2009) Ředitel Městského divadla Český Krumlov a spoluorganizátor akce Jan Vozábal

„Těším se na páteční odpolední program kdy je v pivovarských zahradách skvělá atmosféra, přichází spousta známých, děti si užívají dětského odpoledne a dospělí si třeba jen tak povídají. Z večerních koncertů si pak nenechám ujít Kokosy - Kolínský komorní symfoňák a jejich úpravy hudby ze známých filmů a pohádek. Překvapit se nechám čerstvě pokřtěným DVD Dušana Grmolce o našem městě, pak si možná poskočím při hudbě cikánské kapely, no a na prvního máje si rozhodně nenechám ujít Black Bottom na náměstí a procházku po galeriích. Stručně řečeno, těším se na jarní atmosféru a setkávání s kamarády a známými."  

 

Program Kouzelného Krumlova 2010

Pořadatelé Kouzelného Krumlova

město Český Krumlov

Městské divadlo Český Krumlov o.p.s.

Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.

Generální partner akce     

Budějovický Budvar, n.p.

Hlavní partner

Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism

Partner

Hotel Bellevue