Aktuality > 2009

Cihelna - Vystupovat 2009

4. ročník kulturního festivalu mládeže

O festivalu

Ve dnech 12. a 13. června 2009 se uskuteční v Chlumu u Křemže 4. ročník multikulturního festivalu mládeže "Cihelna - Vystupovat". Tento festival alternativní mládežnické kulturní tvorby je svou produkcí zaměřen zejména na mladou nezávislou hudební, divadelní a filmovou tvorbu jihočeského regionu.  Počátky tohoto festivalu sahají do léta 2005.

V roce 2005  proběhla na Cihelně první akce podobného charakteru. I přes malou účast diváků a velké finanční problémy s ní spojenými dal tento počin impuls ke vzniku prvního festivalu Cihelna Vystupovat. První "Cihelnu" pořádal student  Michal Tejmar v úzkém spojení s CPDM, o.p.s. v Českém Krumlově.

První ročník se uskutečnil  25. a 26. června 2006. Brány Cihelny tehdy přivítaly ve svém areálu kolem sto padesáti návštěvníků, kteří si poslechli osm kapel a shlédli 6 filmů VOŠF v Písku.  Druhého ročníku se počet vystupujích rozrostl na deset kapel a dva divadelní soubory. Akce se zúčastnilo přibližně 250 návštěvníků. Na třetím ročníku v roce 2008 vystoupilo 14 hudebních těles a jeden divadelní soubor. Tradičně byly promítany studentské filmy VOŠF v Písku. Počet  návštěvníků přesáhl v roce 2008 magickou třístovku účastníků.

Program

Na čtvrtém  ročníku Cihelny budou mít návštěvníci, od pátku odpoledne do sobotní noci, možnost shlédnout, vidět a poslechnout tyto interprety:

Pátek:

Second Floor, Drain, LUS3, The Pooh, Running Sushi a EL Tenere.

Sobota:

Promítání filmu VOŠF z Písku, taneční seskupení "Los Boudos", divadlo "Já To Jsem", a hudební skupiny - Ramones revival, DfR, Piknik, Velký ZUŠ Band, Paranoid, Sandwitch, Wade H.USA, a Pub Animals.

Tvorba těchto hudebních skupin nabízí širokou paletu žánrů, od rocku, punk rocku, funku, ska, etno až po metal.

Cihelna-vystupovat je festival multikulturní, a tak se můžeme těšit na divadelní představení divadla Múzika. Během festivalu budou také již tradiční promítány filmy studentů a absolventů Filmové akademie Miroslava Ondříčka a Vyšší odborné školy filmové v Písku.

V areálu festivalu je možno stanovat. Vstupné činí 100,- Kč na oba dny, nebo 70,- Kč na sobotu.

Poděkování

Organizátoři a další členové celého organizačního týmu tvořeného pracovníky a mladými dobrovolníky garanta festivalu - Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov také touto cestou děkují finančním podporovatelům festivalu, kterými jsou:  Jihočeský kraj, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a město Český Krumlov.

Tímto srdečně zveme všechny nadšence na "Cihelnu".

Za organizační tým CPDM, o.p.s.
Ladislav Michalík