Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Dorostenecké družstvo SK Badminton Český Krumlov získalo stříbro

Společné foto - badmintonisté, foto: Archiv SK Badminton Český Krumlov 17. května 2008

Na domácím šampionátu Mistrovství České republiky smíšených dorosteneckých družstev vybojoval 11. května Sportovní klub Badminton Český Krumlov vynikající 2. místo.

V základní čtyřčlenné skupině porazili českokrumlovští hráči Meteor Prahu 5-2, Sokol Plesnou 4-3 a Astru Praha 4-3. Po vynikajících výkonech Zdeňky Švédové, která porazila Hobzikovou 22/20, 14/21, 21/18 a Lukáše Zevla, který porazil dokonce úřadujícího mistra ČR juniorů Telera 13/21, 21/18, 21/13 se to povedlo. V nedělním finálovém utkání bojovali domácí hráči se Sokolem Dobruškou, která byla největším favoritem šampionátu. Po velice těsné porážce 3-4 zůstalo v Českém Krumlově stříbro.

MČR se zúčastnila vítězná družstva jednotlivých krajských přeborů, která byla rozlosovaná do dvou čtyřčlenných skupiny a poté se hrála utkání o konečné pořadí.

Družstvo vedené trenérem Radkem Votavou a Pavlem Floriánem startovalo ve složení Iva Janáčková, Petra Dominová, Kristýna Dušková, Zdeňka Švédová, Václav Domin, Lukáš Zevl, Pavel Klimeš a Daniel Markovec. "Za všechny jsem moc rád, že se na domácích kurtech podařilo vybojovat medaile. Ve skupině to nebylo vůbec snadné a Dobruška je moc silná. Šampionát jednotlivců nám moc nevyšel a tak týmová medaile těší o to více. Na nedávném MČR družstev žáků vybojoval náš potěr krásné 5. místo a stejné umístění máme i z první celostátní ligy. Řekl bych, že máme opět ucelené výsledky od žáčků až po dospělé," komentuje výsledky trenér badmintonistů Radek Votava.

Vyhlášení výsledků - turnaj, foto: Archiv SK Badminton Český Krumlov Město Český Krumlov podporuje SK Badminton. Místostarostka Jitka Zikmundová sledovala závěrečné boje a vyhlásila konečné výsledky. "Gratuluji klubu k stříbrné medaily a těším se na další napínavé zápasy," dodala místostarostka Jitka Zikmundová.

(Podle tiskové zprávy předsedy SKB Český Krumlov, Radka Votavy)