Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Závod v ploutvovém a zimním plavání o Krumlovského hastrmana

Krumlovský hastrman - závodníci u Vltavy, zdroj: VZS ČČK 22. dubna 2008

V sobotu 5. dúbna se v městském parku a Vltavě v Českém Krumlově uskutečnil již 3. ročník Mezinárodního veřejného závodu v ploutvovém a zimním plavání. Vodní záchranáři Českého červeného kříže z Českého Krumlova a PRO-SPORT Český Krumlov za podpory partnerů, jako Jihočeský kraj, město Český Krumlov a dalších připravili pro závodníky i veřejnost aktivní den. Slunečné počasí, teplota vzduchu 10°C a teplota vody 3,5°C vytvořily příjemnou atmosféru.
Vlastního závodu na 1600 metrů v ploutvovém plavání se zúčastnilo celkem 34 závodníků v šesti kategoriích z České republiky, Rakouska a Německa. Start většího poštu závodníků v ploutvovém plavání a pouze 2 přihlášení závodníci na zimní plavání (tato disciplína byla zrušena) pravděpodobně odradila skutečnost, že voda byla pro ně více než studená. Putovní pohár starosty Českého Krumlova si odvezl loňský vítěz Filip Toul z Českých Budějovic. V nejmladší kategorii do 18 let, která byla nejpočetněji obsazena, příjemně překvapil vítězstvím Antonín Haleš z domácí Vodní záchranné služby, který skončil v celkovém pořadí na 3. místě. Nejúspěšnějším týmem byl již tradičně tým Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Český Krumlov.
Na eliminaci možných rizik členové záchranné služby vynaložili mnoho úsilí, včetně zabezpečení zdravotního dozoru.
Součástí odpoledne se záchranáři, které přilákalo desítky diváků, byla i ukázka výcviku vodních záchranářů, vyhledávání utonulého psem, možnout prakticky vyzkoušet znalosti první pomoci, raftingu, či odvahu na lanovém traverzu z Hotelu Růže přes Vltavu do parku. Kdo přišel, odnesl si hodně poznatků a nových informací.
Také společenské setkání se povedlo, kde v areálu campu Vltavan, byly závodníkům předány místostarostkou města Český Krumlov Jitkou Zikmundovou hodnotné ceny. Společenský večer pak vyvrcholil vystoupením tanečnic orientálního tance skupiny AIWA TRIBE a diskotékou.

Milan Bukáček, Vodní záchranná služba Českého červeného kříže Český Krumlov

Krumlovský hastrman - závodníci u Vltavy, zdroj: VZS ČČK Krumlovský hastrman - závodníci u Vltavy, zdroj: VZS ČČK