Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Soutěžní úspěchy krumlovských hasičů

Soutěžní úspěchy krumlovských hasičů Českokrumlovský tým profesionálních hasičů zabodoval na obou podzimních soutěžích ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. V krajském kole soutěže, která se uskutečnila v Táboře 25. září, byli nejlepší. O týden později na XIII. ročníku Memoriálu JUDr. Františka Kohouta v Praze si čtyři profíci z Krumlova vydobyli třetí místo mezi 17 týmy z celé ČR a ze Slovenska. Tato soutěž je pořádána od roku 1995 na památku zesnulého ředitele pražských hasičů a zástupci z Českokrumlovska se jí účastní od roku 1998, kdy krumlovští hasiči umístili na druhém místě, stejně tak o dva roky později.

Úspěch letošního družstva je o to cennější, že jeho členové jsou relativními nováčky - velitel Jiří Stropek pracuje u hasičského záchranného sboru tři roky a Václav Svoboda, Milan Líbal, Vladimír Štindl dva roky. "Soutěže jsou nejen profesně zajímavé a atraktivní, ale přispívají k dalšímu zdokonalování návyků potřebných při zásahu u skutečných dopravních nehod," zdůraznil velitel požární stanice Č. Krumlov mjr. Ing. Pavel Rožboud. Uvedl, že zásluhu na soutěžních úspěších a následně profesionálně odvedené práci v reálu má firma AUTO ČÍŽEK - vrakoviště v Kosově, jehož majitel David Čížek jim umožnil v rámci nácviků rozstříhat jakékoli auto.

Vedení města blahopřeje soutěžnímu týmu i celé jednotce profesionálních hasičů k zaslouženým úspěchům a děkuje za úspěšnou reprezentaci Českého Krumlova.