Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Úspěch zásahové jednotky města Český Krumlov

Vítězem 31. ročníku soutěže hasičských družstev o pohár Obecního úřadu Přední Výtoň v požárním útoku se 11. srpna stala Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Český Krumlov(Miloš Novák, Karel Froněk, Daniel Mikeš, Josef Popluhár, Libor Maurer s Kubíkem a Markétkou, Martin Mrázek, Karel Mrázek, Jiří Popluhár).

Putovní pohár získali dobrovolní hasiči nejlepším časem 25,66 sekund za účasti osmi družstev krumlovského regionu a tří rakouských. "Cvičíme dvakrát týdně vždy po dvou třech požárních útocích," konstatuje trenér jednotky Josef Popluhár. Pravidelné nácviky nejsou podmíněny jen soutěžením, jednotka vzniklá před třemi lety v případě potřeby pomáhá profesionálním hasičům.

"Jsou to moji odchovanci," konstatuje Josef Popluhár z českokrumlovského územního odboru hasičského záchranného sboru, že všechny členy zásahové jednotky odmalička vedl. Nyní je čas na výchovu další hasičské generace. "Jsme už všichni drobet postarší, takže potřebujeme mladé nástupce," plánuje velitel Libor Maurer, že ve čtvrtek 6. září od 16 h uspořádají v areálu hasičského záchranného sboru nábor dětí od 6 do 8 let. Velitelovým dvojčátkům Markétce a Kubíkovi, která nechybí na žádném tréninku, je zatím pět, takže i nadále budou moci jen přihlížet a učit se tím od starších.