Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Rekonstrukce Porákova mostu

Rekonstrukce Porákova mostu Opravě Porákova mostu v Českém Krumlově, plánované na 37 týdnů, předchází výstavba mostního provizoria, které přes Vltavu spojí silnici Pod Kamenem s bývalým areálem Ambit.
Tento most by měl být zprovozněn mezi 21. a 23. květnem současně s uzavírkou Porákova mostu a po dobu prací bude sloužit k vyjetí z města od Větřní a Kaplice na České Budějovice a Kájov. Ve směru od Horní Brány na České Budějovice a Kájov budou tedy jezdit vozidla do 11 t okamžité hmotnosti (včetně autobusů) z Objížďkové silnice do ul. Pod Skalkou a areálu bývalého Ambitu a přes provizorní most na silnici Pod Kamenem. Těžší vozidla jedoucí stejným směrem musí na křižovatce u Agipu pokračovat směrem na Kaplici a dále po vyznačené objížďce z Mirkovic na Markvartice, Mojné, Rájov. Řidiči nákladních vozů nad 11 t okamžité hmotnosti směrující do Českého Krumlova od Kaplice budou na kaplickém nádraží upozorněni na uzavírku Porákova mostu a ve směru na Černou v Pošumaví a Prachatice budou vedeni po objížďce Mirkovice, Markvartice, Mojné, Rájov a Č. Krumlov. Veškerý provoz včetně těžké nákladní dopravy ve směru od Českých na Kaplici a Větřní bude veden za omezení rychlosti jednosměrně vždy po polovině Porákova mostu.

Investici ve výši 14,94 mil. Kč hradí kraj. Společnost Pražské silnice a vodostavby a. s. Praha vymění kryt, izolace a celé příslušenství mostu. Hotovo má být do konce listopadu.

Od čtvrtka 3. 5. je uzavřen chodník na levé části Porákova mostu, na němž začaly dílčí práce.